5 найчастіших помилок посадки часнику на зиму

Щоб в червні отримати урожай часнику, городники висаджують його на зиму. Ідеальний час для посадки озимого часнику – це третя декада вересня – перша і друга декади жовтня в залежності від регіону. Особливих премудростей в посадці овоча немає, але все ж багато хто допускає типові помилки, внаслідок чого недоотримують урожай. Розглянемо такі помилки, щоб врахувати їх в майбутньому.

Неправильний вибір ділянки

Часник дуже вибагливий до грунту і попередників. Ніколи не висаджуюте озимий часник на те саме місце, що минулого року: грунту, як мінімум, потрібно дати відпочити 4 роки, і тільки тоді на ділянку повертають часник. Крім того, небажано розміщувати овоч після посадки картоплі, томатів, моркви і буряка. А ось, після збирання кабачків, цукіні, огірків, петрушки і кінзи часник можна садити сміливо, йому такий грунт сподобається.

Густий посів

Садити зубчики часнику потрібно на відстані не менше 7-8 см, а якщо вони великі, то і до 15 см. Це робиться для того, щоб рослини не заважали одна одній розвиватися, адже занадто часта посадка призведе до утворення маленьких недорозвинених головок.

Груба і рання підготовка

По-перше, перед посадкою зубчики часнику розділяють, але це потрібно робити дуже акуратно, щоб не пошкодити лушпиння. Якщо посівний матеріал виявився «голим», то його краще не використовувати, а залишити для приготування борщу. Підходять для сівби лише цільні зубчики. Все тому, що лушпиння захищає рослину від шкідників і хвороботворних мікробів, без нього існує велика ймовірність, що зубчик загине.

По-друге, поділ потрібно проводити безпосередньо перед посадкою, можна з вечора. Зубчики, які довго пролежали, швидко стануть сухими і не проростуть.

Висадка без обробки

Насіння перед висадкою в грунт потрібно обробляти дезінфікуючими засобами. Це і захистить посівний матеріал від хвороб, і збільшить врожайність. Найпоширенішим методом обробки є замочування зубчиків в світло-рожевому розчині марганцівки або 3% перекису водню на 1,5-2 години. Також є професійні засоби, такі як Екос, Фепін, Гаучо.

Підживлення азотом

Азотні добрива гарно підходять для підживлення часнику навесні, а перед зимівлею вносити їх буде великою помилкою. Все тому, що азот активізує зростання пера, що зовсім не потрібно перед настанням холодів. Якщо є бажання удобрити рослину, то краще внести фосфорно-калійні добрива. Часник – вдячний і корисний овоч, і городникам для отримання багатого врожаю потрібно лише не робити перераховані помилки.

Читайте також: Як правильно посадити картоплю на зиму, щоб тримати гарний урожай ранньою весною


Не пропустіть