10 ознак того, що хтось постійно прикидається жертвою

Людина, яка грає роль жертви, зазвичай є джерелом негативу і вважає, що в її проблемах винен хто завгодно, тільки не вона сама. Вона впевнена, що її власні дії не можуть вплинути на ситуацію, і тому вона відчуває себе абсолютно безпорадною. Ми стикаємося з такими людьми щодня, співчуваємо їм і намагаємося допомогти. Однак часто, нехай навіть несвідомо, нещасна жертва насправді є маніпулятором.

Ми нерідко розповідаємо читачам про різні психологічні аспекти поведінки людини. Сьогодні ми поділимося інформацією про те, як розпізнати людей з менталітетом жертви і не дати їм вплинути на нас.

1. Їм шкода самих себе

Світ жорстокий, а вони занадто слабкі, щоб щось змінити. У такому ключі «жертва» міркує про себе і транслює це решті світу. Але замість того щоб справлятися з недосконалістю зовнішнього світу, «жертви» постійно упиваються жалем до себе і намагаються змусити інших відчувати те ж саме. Чим більше людей реагує на цей прийом, тим більше «жертва» зміцнюється в своїй ролі.

2. Вони маніпулюють

Їм подобається демонструвати своє безсилля, щоб отримати ваше співчуття і підтримку. Це дозволить «жертві» грати вашими почуттями і маніпулювати вами. Вони також можуть змусити вас відчувати провину за будь-який ваш вчинок чи слово. Все це вони роблять з єдиною метою: привернути більше уваги і змусити людей вислухати їх.

3. Вони емоційні вампіри

Люди, які грають роль жертви, можуть бути досить чіпкими, оскільки вони намагаються змусити інших допомогти їм впоратися з проблемами. Вони відмовляються брати на себе відповідальність і в кінцевому рахунку залежать виключно від оточуючих. Пробувши з ними довгий час, ви відчуєте, як ваше терпіння, енергія і емоції буквально висмоктуються.

4. Їх власне життя припинене

Оскільки «жертви», як правило, впевнені в своїй безпорадності, вони не роблять ніяких спроб поліпшити своє становище. По суті, вони застрягають в одному періоді свого життя. І, що ще гірше, у них завжди буде 100 причин, чому це сталося, і будь-яка ваша спроба вказати на просте рішення зазнає невдачі.

5. Вони зводять стіни

Їм не подобається вислуховувати те, що ви говорите про їх поведінку або відношення, а також стикатися з тим фактом, що вони токсичні. При першому натяку на це, вони припинять спілкування з вами. Їх надемоційний і ірраціональний менталітет робить їх відносини з людьми хаотичними, і, на жаль, вони не завжди бачать свої власні помилки.

6. У них проблеми з довірою

Така поведінка – результат глибокої психологічної проблеми «жертви»: таким людям не вистачає впевненості в собі. Вони проектують свої емоції на решту світу і щиро вірять, що інші такі ж ненадійні, як і вони. Чи хтось зможе переконати їх у зворотному.

7. Вони не можуть перестати порівнювати себе з іншими

Оскільки «жертвам» не вистачає впевненості в собі, вони не можуть перестати думати про те, кращі вони або гірші, ніж будь-хто інший. Як правило, порівняння виявляється не на їхню користь, що вганяє їх у депресію. Така самокритика шкідлива як для «жертв», так і для оточуючих, оскільки «жертви» намагатимуться чіплятися за них заради співчуття. Але реальність така, що ніхто з нас не досконалий, і це абсолютно нормально.

8. Їм не подобається їхнє власне життя

Неважливо, що хорошого трапляється в їхньому житті, «жертви» не сприймають це всерйоз, і їм ніколи не буде достатньо. Вони будуть нескінченно ходити по колу власних скарг. Такі люди зазвичай песимістичні і не цінують справжнє.

9. Вони легко провокують сварки

«Жертви» реагують на слова людей з іншою думкою або критикою дуже гостро. Вони відносяться до будь-яких розбіжностей як до особистої образи і негайно атакують. Їм здається, що оточуючі неодмінно хочуть помучити їх, тому «жертви» завжди повинні бути готові йти в бій.

10. Вони ніколи не беруть на себе відповідальність

«Жертви» з легкістю звинувачують інших людей в своїх помилках і проблемах. Вони недостатньо впевнені в чому-небудь, бояться брати на себе відповідальність і вважають за краще покласти все це на когось іншого. Таким чином вони тікають від власних почуттів і думок.


Не пропустіть