10 кулінарних звичок, про небезпеку яких ми не підозрювали

Їжа домашнього приготування має ряд переваг. Дослідження показують, що часте вживання домашньої їжі задовольняє всі харчові потреби. Проте дуже важливо дотримуватися певних правил, щоб ваші страви були безпечними.

Ми вирішили заглибитися в деталі і з’ясувати, які поширені помилки ми робимо під час готування.

1. Розморожуємо м’ясо при кімнатній температурі

Діапазон температур, які вважаються ризикованими для зберігання продуктів, коливається від 5 до 60 ° C. При такій температурі шкідливі харчові бактерії швидко поширюються. Ось чому необхідно розморожувати м’ясо тільки в холодильнику або в мікрохвильовці.

2. Промиваємо сире м’ясо

Зняття шкірки продуктів здається природним способом їх очищення. Однак це не відноситься до м’яса. Фахівці не рекомендують промивати сиру птицю, яловичину, свинину, баранину або телятину перед приготуванням. Причина полягає в тому, що бактерії з м’яса можуть легко поширюватися на інші продукти, поверхні і посуд.

3. Охолоджуємо їжу перед тим, як прибрати її в холодильник

Це правило пояснюється тією ж причиною, по якій розморожування м’яса в кімнаті вважається поганою ідеєю: бактерії швидко розмножуються при температурі від 5 до 60 ° C. Ось чому може бути дуже небезпечно залишати швидкопсувні продукти поза холодильником більше ніж на 1-2 години.

4. Куштуємо їжу, щоб зрозуміти, чи зіпсувалася вона

Небезпечні бактерії неможливо розпізнати ні за зовнішнім виглядом, ні за смаком. Однак навіть невелика їх кількість може привести до серйозного харчового отруєння. Щоб уникнути цього, викидайте будь-які продукти, якщо у вас є які-небудь сумніви щодо терміну придатності.

5. Пробуємо сире тісто

Ніколи не варто вживати сирі яйця в тій чи іншій формі. Існує висока ймовірність того, що в них міститься сальмонела, що досить небезпечно. Крім того, не пробуйте сире тісто, навіть якщо воно не містить яєць, так як в борошні може перебувати кишкова паличка, що викликає різні інфекції.

6. Залишаємо м’ясо або рибу маринуватися при кімнатній температурі

Ще одна типова помилка в приготуванні їжі, яка може призвести до харчового отруєння. Завжди пам’ятайте про ризикований діапазон температур, що провокує ріст бактерій. Не забувайте прибирати замариноване м’ясо в холодильник.

7. Не прожарюємо м’ясо або рибу до кінця

Їжа вважається безпечною тільки при нагріванні до певних температур. Це кращий спосіб знищити всі бактерії. Використовуйте кухонний термометр, щоб переконатися, що риба чи м’ясо приготовані правильно.

8. Не миємо руки перед приготуванням

Бактерії живуть на всіх поверхнях, навіть на наших руках. Уявіть, скільки речей ви чіпаєте протягом дня, і коли ви почнете готувати, не вимивши руки, то перенесете всі ці бактерії в свою їжу.

Не забудьте також помити руки, коли закінчите готувати!

9. Купуємо курку з додаванням розсолу або води

Багато виробників м’яса птиці вводять в тушки розсіл або воду, щоб збільшити вагу своєї продукції. Таке м’ясо небезпечне , тому при покупці зверніть увагу на додаткові інгредієнти. Це може також вплинути на смак вашої страви.

10. Сильно нагріваємо мед

Згідно з дослідженнями, вплив високих температур на мед може привести до погіршення його якості і збільшення кількості деяких канцерогенних сполук. Так що краще не додавати мед в чай або гарячу їжу.


Не пропустіть