Зміцнюємо імунітет: 12 найкращих продуктів і добавок

Корисні продукти та добавки не є замінниками медикаментозних препаратів і не гарантують запобігання тим чи іншим захворюванням. Але з їх допомогою можна зміцнити імунітет. Це особливо важливо в умовах пандемії. Кожен повинен дбати про власне здоров’я. Поговоримо про добавки і продукти, які допомагають зміцнити імунітет.

Перед прийомом мінералів і вітамінів рекомендується проконсультуватися з лікарем щодо дозування і можливих протипоказань. Особливо консультація потрібна тим, хто приймає будь-які лікарські препарати.

Засоби, які зміцнюють імунну систему

1. Вітамін C – необхідний для підтримки функцій імунних клітин. При включенні в раціон цього вітаміну вдасться зменшити тривалість інфекційних захворювань дихальної системи. Відповідно до проведених досліджень, при вживанні 1-2 г вітаміну на добу тривалість лікування інфекційних захворювань у дорослих знизилася на 8%, а у дітей на 14%.

2. Вітамін D – належить до групи жиророзчинних речовин, що поліпшують роботу імунної системи. Дефіцитом цього мікроелемента страждають багато, іноді це служить причиною розвитку астми. При регулярному вживанні цієї добавки поліпшується захист верхніх дихальних шляхів. При серйозних хворобах, таких як гепатит С і ВІЛ, додавання в раціон вітаміну прискорює процес лікування, рекомендована доза в подібних випадках 1000-4000 ME.

3. Вітаміни групи B – необхідні для підтримки імунної системи. Брак цих мікроелементів призводить до зниження захисної реакції організму.

4. Цинк – відмінно зміцнює імунітет і знижує ризик розвитку запалень. Згідно зі статистикою близько 2 млрд людей страждають дефіцитом цинку, особливо це стосується людей похилого віку. Вживання добавки з цинком в 2 рази прискорює процес одужання при захворюваннях дихальних шляхів. Оптимальна добова доза – не більше 40 мг.

5. Селен – підсилює захисні властивості організму і знижує ризик зараження грипом.

6. Чорна бузина – допомагає при лікуванні інфекційних хвороб. Екстракт бузини має антибактеріальну дію і посилює роботу імунної системи.

7. Лікарські гриби (рейші, майтаке, шіїтаке і інші) – стимулюють імунітет, тому успішно застосовуються для профілактики і лікування багатьох захворювань, наприклад, астми та легеневих інфекцій. В рамках одного з досліджень встановлено, що прийом 1,68 гр екстракту гриба кордицепса збільшує захист імунних клітин на 38%.

8. Екстракт ехінацеї – захищає організм від респіраторних захворювань і риновірусів.

9. Екстракт пеларгонії – полегшує перебіг респіраторних інфекцій, покращує стан при бронхіті.

10. Солодка – захищає організм від вірусних інфекцій завдяки наявності в складі великої кількості корисних компонентів, в числі яких гліциризин.

11. Часник – один з найбільш ефективних противірусних продуктів, стимулює роботу NK-клітин і лейкоцитів.

12. Куркумін – має протизапальну дію, покращує захисні реакції організму. Імунні клітини беруть участь у багатьох важливих процесах в людському організмі, забезпечуючи його захист від вірусів, бактерій і токсинів. Зміцненню імунітету сприяють регулярні заняття спортом, повноцінний сон і збалансоване харчування.

Читайте також: Як підвищити імунітет: 12 способів, доступних всім


Не пропустіть