Жир на животі: 5 ознак того, що винні гормони

Жир на животі може з’явитися не тільки тому, що мало фізичної активності або через неправильне харчування. Причиною його виникнення можуть бути і гормони . Детальніше – читайте у нашій статті.

Жир на животі дуже стійкий і ускладнює життя багатьом жінкам. Якщо вам вдасться побороти лінь і неправильні харчові звички, ще не факт, що ваш живіт стане плоским. Це може статися просто тому, що ваші гормони також «вносять свій внесок» в створення жирового прошарку на животі і в його стійкість. Отже, давайте з’ясуємо, в яких випадках схуднути не виходить через гормони.

1. Ви товстішаєте, незважаючи на здорове харчування і спорт

Ви їсте здорову і збалансовану їжу, робите достатню кількість вправ, і все ж джинси стають тіснішими? Причиною може бути гормональний баланс. Гормональний жир на животі часто розпізнається по тому, що він виникає дуже швидко і несподівано. Наприклад, з віком інсулінова регуляція організму змінюється, змушуючи його зберігати жир, а не спалювати.

Ось чому під час менопаузи часто відбувається збільшення живота.

2. Тяга до солодкого раптово посилюється

Ваш апетит до солодкого не виходить задовільнити десертом, і ви розумієте, що останнім часом шалено жадаєте цукру? Це також може бути пов’язано з резистентністю до інсуліну, яка може негативно впливати на гормон лептин . Лептин відповідає за регулювання почуття голоду і повідомляє мозку, що ми наситилися. Якщо цього не відбувається, ми їмо більше, ніж повинні, особливо солодкого і жирного. Звичайно, жир на животі від цього тільки збільшується.

3. Перепади настрою

Якщо крім жиру на животі вас турбують різкі перепади настрою, це також може вказувати на те, що винні гормони. Коли рівень естрогену падає або підвищується, наприклад, під час менструації або менопаузи, то не тільки жир активно відкладається на животі, а й сильно страждає настрій.

4. Ви постійно відчуваєте стрес

Ви часто помічаєте, що навіть найнезначніші речі дратують або перенапружують вас? Тоді, можливо, в цьому винен гормон кортизол . Коли організм виділяє його в великих кількостях, ми відчуваємо стрес, який, в свою чергу, призводить до утворення жиру на животі. Це відбувається тому, що тіло переключається в «режим виживання» і робить все, щоб ми відчували себе добре. Воно намагається зменшити стрес, але при цьому відкладає жир про запас на всякий випадок.

5. Ви втомилися, але не можете заснути

Наскільки часто ви годинами лежали в ліжку з закритими очима, але не могли заснути? У цьому може бути винен рівень кортизолу в крові . Така ситуація може призвести до гіпотиреозу, який відповідає за збільшення ваги.

Тому, якщо крім набору ваги ви страждаєте від безсоння, вам слід перевірити щитовидну залозу у лікаря.

Як повернути гормони в норму?

1. Їжте більше продуктів з високим вмістом білка: морську рибу, курку, бобові та яйця. Вони допомагають підвищити чутливість до лептину. Крім того, більш висока частка багатих білком продуктів і мононенасичених жирних кислот з оливок, насіння льону, насіння Чіа або авокадо підвищує рівень адипонектину. Стрункі люди зазвичай мають більш високий рівень адипонектину.

2. Фісташки і гарбузове насіння підвищують рівень адипонектину і тим самим сприяють спалюванню жиру.

3. Рухайтеся якомога більше: це підвищує рівень адипонектину.

4. Уникайте напоїв з кукурудзяним сиропом, цукром і його замінниками. Вони підвищують рівень лептину та рівень інсуліну.

5. Щоб знизити рівень інсуліну, ви повинні протягом дня отримувати вуглеводи з фруктів і овочів. Відразу після тренування їжте продукти з великою кількістю простих вуглеводів, наприклад, банани. Але не тортики і булки!

6. Слідкуйте за тим, щоб тренування були короткими і інтенсивними. Занадто тривалі заняття спортом можуть підвищити рівень кортизолу, тим самим пригнічуючи спалювання жиру.

7. Якщо ви все ж таки відчуваєте стрес, зменшіть споживання кави, енергетичних напоїв або газованої води. Вони стимулюють вивільнення гормону стресу кортизолу.

8. Переконайтеся, що ви спите достатньо! Ваш сон повинен тривати не менше 7-8 годин. Це допоможе збалансувати рівень кортизолу і лептину.

9. Намагайтеся уникати стресів і навчіться розслаблятися. Аутогенне тренування або інші техніки допоможуть вам зняти стрес і тим самим знизити рівень кортизолу.

10. Спробуйте інтервальне голодування. Воно має на увазі, що вся їжа буде споживатися протягом 8 годин. Решта 16 годин проходять без їжі, але можна пити воду і несолодкий чай. Інтервальне голодування врівноважує гормони і допомогло багатьом людям схуднути.

Джерело Еconet
Не пропустіть