Жовтіють і опадають зав’язі на огірках – причини і дієві поради, як не втратити урожай

Огірки вирощуються практично усюди. Іноді буває так, що зав’язі починають жовтіти і опадати. У такій ситуації, якщо не вжити своєчасних заходів – врожаю можна і не дочекатися.

Причини пожовтіння і подальшого опадання зав’язей огірків

Найчастіше проблеми з вирощуванням культури з’являються при неправильному догляді. Огіркові зав’язі досить примхливі, однаково гостро реагують як на допущені похибки, так і на зовнішні фактори. Якщо не дотримуватися всіх правил, отримати хороший урожай буде складно.

Основні причини

Негативний вплив на розвиток зав’язі надають кілька основних факторів як окремо, так і в сукупності:

  • Неправильний режим поливу – огірки люблять вологу, але для гарного росту, поливати їх потрібно правильно. Надлишок, як і нестача води, призведе до пожовтіння зав’язі, тому важливо дотримуватися балансу, зрошуючи грядки виходячи зі стану грунту. У спеку грядки поливають вранці або ввечері, не хлорованою відстояною водою 1-2 рази на день, при помірно-теплій погоді через 1-2 дня.
  • Порушений оптимальний температурний режим – до різких перепадів схильні до рослини, вирощувані, в першу чергу, в теплиці. Зав’язі ростуть вночі, тому вони найсильніше потерпають від похолодання саме в цей час. Перегрів грунту – висушить коріння. Щоб впоратися з проблемою, потрібно підтримувати оптимальний температурний режим (17-20 градусів вночі і 21-26 вдень). При вирощуванні огірків у теплиці, її необхідно щодня провітрювати. У відкритому грунті регулювати температурний режим складно: в спеку грядки притіняють, при похолоданні вкривають.
  • Хвороби (бактеріоз, коренева гниль) і шкідники (павутинний кліщ, попелиця, мурахи, чорні блішки, білокрилка, нематода) – одна з поширених причин засихання зав’язі. Щоб не втратити урожай, кущі обприскують народними засобами або промисловими препаратами.
  • Брак поживних речовин – рослини реагують опаданням зав’язей на брак мінеральних елементів. Заповнити дефіцит допоможе внесення комплексного добрива (азофоски, в кількості 10 г на 1 кв. м) або попелу (100 г на 1 кв. м).

На що ще звернути увагу

При виявленні причини опадання зав’язей, слід приділити увагу і другорядним факторам, серед яких виділяють:

  • Загущені посадки – призводять до нестачі світла, в міру зростання кущі починають затінювати один одного, що провокує втрату зав’язі. Щоб отримати урожай, потрібно обірвати зайві батоги, при надмірному загущенні – прорідити посадки, залишаючи не більше 2-4 рослин на 1 кв. м в залежності від сорту.
  • Невідповідний насіннєвий матеріал – потрібно вибирати сорти, адаптовані до зростання в тій чи іншій кліматичній зоні.
  • Кущі не сформовані – нижні листки не потрібні, вони забирають багато поживних речовин, тому їх краще видаляти.

Читайте також: Біла гниль на огірках: чому з’являється і що з цим робити, щоб врятувати рослину


Не пропустіть