Здатність любити закладена в нас природою, але чому ми боїмося говорити тим, кого любимо: відповіді психологів

Любов закладена в нас природою, оскільки поява на світ вже є результатом дії вищих сил. Немовля тягнеться до матері, потім починає любити тих, хто знаходиться поруч з ним. Вона любить свої іграшки, їжу, природу, будинок і т.д. Потім людина виростає і починає аналізувати свої почуття. Вона уже не може щиро радіти всьому, що трапляється на його шляху. Все це відбувається завдяки множинним причинам. Наш негативний досвід не дозволяє відкрити серце для всього світу. Саме тому психологія дорослої людини так сильно відрізняється від філософії малюка.

Концепція любові

Деякі люди сприймають концепцію любові виключно з точки зору закоханості. Ми можемо обмежуватися лише концепцією відчувати потяг до людини і нав’язливою ідеєю перебувати поруч з нею. Але ця версія любові не має ніякого відношення до справжнього почуття. Ніхто не може з упевненістю відповісти на питання, що таке любов. Але напевно всі розуміють, що це почуття передбачає бажання побачити щастя близької людини, яка знаходиться поруч. Любов’ю можна назвати бажання зробити все необхідне для власного комфорту. Егоїзм в даному випадку повністю виключає наявність любові. Але й відмовлятися від власних інтересів – це шлях в нікуди. Згадайте заповідь про те, щоб полюбити ближнього, як самого себе. Потрібен розумний баланс, і тільки тоді ми зможемо сміливо признаватися в своїх почуттях.

Досвід минулих років

Сьогодні сміливо можна говорити про те, що щирі зізнання в любові звучать все рідше з боку закоханих. А все тому, що досвід минулих років підірвав віру сучасного покоління в довгострокові відносини. Йдеться про вісімдесяті роки, коли кількість розлучень досягало свого піку. Нестабільна обстановка в країні не давала можливість людям відчувати себе захищеними, і це відбивалося на їх особистому житті. Наступне покоління не навчилося розпізнавати ознаки здорових відносин, оскільки у людей не було гідного прикладу їх батьків. У зв’язку з цим сьогодні люди все частіше намагаються тримати свої почуття під контролем і намагатися їх не озвучувати. Це робить їх більш захищеними перед можливими ризиками бути незрозумілими.

Двозначність – суть відносин

Раніше закохані після походів на кілька побачень вирішували залишатися поруч на все життя. Сьогодні так ніхто себе не веде, оскільки залишаються невпевненими у правильності свого вибору. Ви навіть не знаєте, як поставиться до вашого почуття обранець і не впевнені, наскільки довгостроковими виявляться ці відносини. Двозначність мотивована тим, що неоднозначність здається захистом. Ви не впевнені в тому, що дана людина є саме тією, про кого ви марили в своїх мріях. Можливо, завтра ви зустрінете саме свого справжнього партнера і однодумця. При цьому ви явно бачите, що ваш потенційний партнер також не визначився з вибором. Тоді навіщо розкривати своє серце і піддавати несформовані відносини подібним ризикам?

Перенасиченість вибору

Якщо раніше люди не мали можливості так довго вибирати свого коханого, то сьогодні для цього створені всі умови. Множинні наречені чітко планували вік, коли вони одружаться. Якщо цей час підійшов, люди відправлялися в певні місця (наприклад, на дискотеку), де всі присутні були налаштовані на пошук партнера. І якщо не встигати за часом (ніде не бувати і нікого не шукати), то всі вільні люди дуже швидко виберуть собі в супутники життя тих, хто також докладає до цього певних зусиль. При цьому вибір робиться швидко, як і було сказано вище. Сьогодні за допомогою інтернету у нас є безліч різних способів познайомитися. І кандидатів набагато більше, ніж це було раніше. Але при ближчому розгляді ми розуміємо, що цей достаток працює проти нас.

Перенасичення слів про любов

Сьогодні визнання в любові також втратили свою актуальність, оскільки вони часто вимовляються без сенсу. Ні для кого не буде подивом почути заповітні слова на одному з перших побачень. Немає гарантії, що визнання звучить конкретно для вас і більше ні для кого. Є небезпека, що ви маєте справу з ловеласом або кокеткою, для яких визнання є звичним лексиконом. І якщо ви самі вирішите зізнатися людині в любові, немає ніякої гарантії в тому, що вона сприйме вас серйозно. Це і є причина, по якій ми уникаємо зізнань самі і не дуже віримо своїм обранцям.

Особистий досвід

Багато хто з нас чули зізнання в минулих відносинах, які виявилися короткочасними або невдалими. Ви повірили своєму партнеру, а він вас зрадив або просто зник з вашого життя. Саме тому зізнання в вас більше викликає роздратування, ніж висвітлюють справжні наміри партнера. З тієї ж причини ви намагаєтеся не говорити про любов самі, оскільки саме звучання вам доставляє біль. Ситуацію можна порівняти з наступним: ви вчилися в школі з людиною, яку щиро ненавиділи. Хіба станете ви називати свою дитину його ім’ям? Або вас постійно запитували в дитинстві про те, як ви любите свою маму і тата (інших родичів), і вам доводилося постійно розповідати про свої почуття. Ця фраза набридла вам настільки, що практично викликає у вас алергію. Ось і виходить, що навіть щира любов здатна бути тихою і мовчазною.

Усвідомлення сили слів любові

Багато людей просто не усвідомлюють силу слів про любов, тому їх ігнорують. Вони вважають, що все повинно складатися само собою і зайві фрази є абсолютно марними. Не варто недооцінювати зізнання в коханні. Якщо ви дійсно любите, не соромтеся про це говорити. Ви навіть не можете собі уявити, як це допоможе вам у подальшому (кардинально змінить життя на краще). Може бути, що партнер чекає ініціативи саме з вашого боку. Коли він дізнається про те, як ви його любите, він також відкриє своє серце, і ваші відносини вийдуть на новий рівень турботи і гармонії один про одного. Не бійтеся вимовляти добрі слова, через деякий час вони гарантовано будуть звернені до вас. Адже добро має властивість багаторазово збільшуватися для тих, хто вміє його дарувати.


Не пропустіть