Заїди в куточках рота: звідки беруться і що з ними робити

Хейліт – запалення слизової оболонки або червоної облямівки губ. Він може з’явитися з різних причин – через звичку облизувати і прикушувати губу, як результат алергії, носіння зубних протезів і навіть реакцію організму на сонце. Іноді захворювання переходить на шкіру.

Сприяти появі заїд можуть стрес, неправильне харчування, холод, контакт з алергеном, кандидоз та інші інфекції і хвороби. Через постійний рух тріщини збільшуються, болять і довго не проходять. Найголовніше – з’ясувати причину захворювання, а вона може виявитися дуже простою.

Можливо, заїди з’явилися через нову марку косметики (або, навпаки, занадто стару, за терміном зберігання), певні продукти (часто виникають після вживання в їжу ананасів), після відвідин стоматолога, прогулянок у холодну погоду.

Провокує хворобу куріння, причому як простих сигарет, так і новомодних гаджетів – електронних сигарет, вейпів.

Щоб позбутися від запалення в куточках рота, потрібно:

  • усувати причини, які привели до хейлітів;
  • проводити гігієну порожнини рота, вилікувати карієс і пародонтоз;
  • нормалізувати харчування.

Зняти запалення допомагають місцеві кортикостероїдні мазі. Якщо причина в кандидозі, лікар призначить спеціальні препарати, якщо в стафілококовій інфекції – місцеві антибактеріальні засоби.

У будь-якому випадку, самолікуванням займатися не варто. Медики відзначають, що навіть в умовах агресивного середовища хейліт розвивається не у всіх.

Потрібні певні умови з боку самого організму, і найчастіше це супутні захворювання. Наприклад, цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, шлунково-кишкового тракту.

Джерело 7mednews.ru
Не пропустіть