Як зупинити застуду на ранній стадії?

Вірус швидко поширюється по організму, але здоровий імунітет зупиняє мікроби. Ми розповімо вам про звички, які застрахують від застуд.

Регулярно спати

Дослідження показало: брак сну порушує роботу Т-клітин і збільшує число запальних цитокінів. Все це робить організм уразливим до застуди і грипу.

Розумно харчуватися

Якщо в раціоні багато рослинної їжі – фруктів, овочів, злаків, імунітет зміцниться і, навіть, пошкоджені клітини почнуть швидко відновлюватися.

Тримати руки подалі від обличчя

Дотики до носа, губ, очей – пряма дорога в дихальні шляхи для мікробів. Варто відмовитися від звичок їсти руками, колупатися у зубах і носових пазухах, по можливості уникати рукостискань.

Не конфліктувати

При тривалому стресі виділяється багато гормону кортизолу, який пригнічує вироблення лейкоцитів, які захищають організм від бактерій і вірусів.

Пити багато рідини

Через вірус починається інтоксикація організму, а рідина допомагає швидко виводити токсини з тіла. Тому, фахівці радять при застуді вживати супи, чай, морси, воду.

Стежити за чистотою рук

Промивання рук теплою мильною водою не менше 20 секунд не дасть мікробам потрапити на шкіру. Як зауважують експерти, потрібно з раннього віку вчити дітей гігієні.

Прибирати будинок

Щоб зупинити поширення мікроорганізмів, потрібно регулярно протирати дезінфікуючими засобами робочу зону, предмети повсякденного користування. Особлива акуратність потрібна в тренажерному залі: тут всюди піт і обладнання, якого торкаються багато людей.

Довіряти вакцині

Щеплення проти грипу суттєво знизить ймовірність підхопити вірусну хворобу.

Джерело woman.rambler
Не пропустіть