Затримка розумового розвитку у дитини: чому виникає і як виправити?

Лікар сказав, що малюк відстає в розвитку від однолітків. Та чи все настільки страшно, як видається на перший погляд? Чи варто панікувати батькам?

Любити дітей незалежно від їх здібностей і здоров’я – це правильно і природно для нормальної людини. Але за батьківською любов’ю нерідко ховаються надії і очікування, плани і серйозні вимоги. Дитина не винна, якщо вона не задовольнила ваші очікування. Але як для себе зрозуміти, що зможе і що не зможе ваше дитя?

Порушення розумового розвитку класифікуються за деякими нормами і має різні причини. Це можуть бути генетичні збої і відгомони інших хвороб, наприклад, порушення зору і слуху, епілепсія та ДЦП. Причинами також можуть стати погане харчування і відсутність уваги з боку дорослих. Все це, так чи інакше, коригується, і розвиток повертається у норму. Однак, трапляється, що норма не може бути досягнута через причини, не залежних від батьків і лікарів. Тоді в наших силах тільки виховати щасливу людину, що теж дуже гідно.

При генетичних відхиленнях, особливостях внутрішньоутробного розвитку, захворюваннях, що позначаються на розумовому розвитку дитини, необхідно виконувати настанови психологів і лікарів, додаючи до них увагу і любов.

При затримках розвитку, пов’язаних з недостатньою кількістю харчування або уваги, потрібно повернути дитині те, що вона недоотримала, і відставання буде подолано.

У деяких випадках немає ніякої причини турбуватися, рівняючи малюка під нормативи. Наприклад, багато дітей не починають говорити в потрібний рік, а просто збирають словниковий запас, щоб у потрібний момент відразу почати говорити правильно і цілими реченнями.

Психологи радять: «Любіть своїх дітей. Вірте в них, але не пригнічуйте своїми особистими надіями». А при виникненні сумнівів у правильності розвитку дитини, звертайтеся до перевірених фахівців.

Джерело 7mednews.ru
Не пропустіть