Фітнес на батуті, або як схуднути весело

Стрибки на батуті тепер не просто розвага, а серйозний метод, який обіцяє зробити нас стрункішими і здоровішими. З’ясовуємо, в чому користь джампінгу.

Джампінг, або тренування на батуті, в-основному, побудований на стрибках, – відносно новий фітнес-напрямок. Але вже з мільйоном шанувальників у всьому світі. З одного боку, зрозуміло: тренування, яке нагадує веселе свято – це вам не нудні присідання або 10 кілометрів підтюпцем. З іншого – а раптом популярність будується тільки на тому, що стрибати легко і весело? Відразу заспокоїмо скептиків: стрибки на батуті, навіть якщо ви просто граєтесь разом з дитиною, можуть зробити вас стрункішою, здоровішою і щасливішою. Розповідаємо, як це працює.

У чому користь батута?

Літаючи вгору і вниз на м’якій сітці, людина відчуває приємні емоції не просто через безпечне відчуття вільного падіння. Насправді стрибки, під час яких сила тяжіння по-різному впливає на організм, багато змінюють в його роботі.

Відбувається природна стимуляція лімфатичної системи. Якщо ви страждаєте набряками або замислювалися про те, як поліпшити детокс-процеси, батут, однозначно, може бути вирішенням проблеми.

Стрибки на батуті змушують активно працювати м’язи спини, преса і ніг, тобто приводять у тонус м’язовий корсет і помітно «підтягують» фігуру. Правда, для вираженого ефекту рекомендується стрибати по 20-60 хвилин три-чотири рази на тиждень.

На відміну від багатьох видів фітнесу, тренування на батуті жаліють ваші суглоби і можуть стати порятунком для тих, хто не з чуток знає, що таке бігові травми.

Під час стрибків на батуті внутрішні органи в прямому сенсі отримують струс. Їхнє положення змінюється незначно, щоб викликати проблеми зі здоров’ям, але при цьому помітно, щоб стимулювати метаболізм і синтез деяких гормонів. Науково доведено, що стрибки сприяють виробленню ендорфінів – не випадково на батуті неможливо не посміхатися.

Чи можна схуднути, займаючись на батуті?

На нудній мові фітнес-інструкторів, стрибки на батуті – це аеробне кардіотренування, тобто саме те, що, зазвичай, рекомендується для схуднення. А оскільки в процесі задіяні в основному великі м’язи, витрата енергії під час і кілька годин після тренування вас приємно здивує. Єдине, як завжди при схудненні, покладатися на одну лише фізичну активність не варто. Без змін в харчуванні набуття більш підтягнутого і м’язистого тіла практично неможливо.

Кому не варто стрибати на батуті?

Через гравітаційні особливості, які організм відчуває під час стрибків, тренування на батуті не рекомендуються вагітним і породіллям, тим, хто страждає захворюваннями нервової системи, недавно пережив хірургічне втручання, знаходиться в стадії загострення хронічних захворювань або має проблеми з судинами головного мозку, підвищений тиск, глаукому.

Як займатися на батуті?

Для ефективного тренування на батуті є 5 правил.

Зробіть розминку. Незважаючи на те що, стрибки на батуті – відносно безпечний для суглобів вид фітнесу, розігрітися перед тренуванням ніколи не зашкодить. Досить зробити десяток нахилів і присідань, покрутити суглобами – і можна стрибати. Чим еластичніша тканина тіла під час заняття, тим нижчий ризик випадкових травм і більший ефект жироспалювання.

Одягніться зручно. Зрозуміло, одяг для стрибків на батуті не повинен утруднювати рухи. Але набагато важливіше, щоб він не вимагав робити зайвих рухів – наприклад, притримувати футболку або поправляти бюстгальтер.

Ідеальне екіпірування для джампінгу – це лосіни і спеціальне спортивне бра, яке забезпечить підтримку грудей і не дасть гравітації пошкоджувати м’які тканини бюсту. Займатися можна і в звичайному спортивному одязі, головне, щоб він не задирався під час енергійних стрибків і добре відводив тепло і вологу.

Забезпечте доступ кисню. Оскільки стрибки на батуті – це в основному аеробне навантаження, втрата кілограмів пройде швидше, якщо займатися в добре провітреному приміщенні з постійним припливом кисню. Відкрите вікно – простий, але ефективний спосіб зробити тренування ще ефективніше.

Займайтеся натщесерце. Під час стрибків внутрішні органи відчувають велике навантаження і постійно змінюють своє місце розташування. Щоб уникнути неприємних відчуттів, таких як нудоти і запаморочення, відправлятися на батут слід не раніше ніж через 2 години після їжі. А для детокс-ефекту і прискорення метаболізму фахівці радять 20-хвилинні серії стрибків натщесерце, після пробудження. Чудовий настрій на весь день гарантовано!

Зробіть розтяжку після заняття. Незважаючи на легкість стрибків на батуті, м’язи спини, преса, сідниць, стегон і дрібні стабілізатори в процесі відчувають серйозне навантаження. Щоб до наступного заняття вони краще відновилися і на ранок не помстилися болем у всьому тілі, витратьте хоча б 5 хвилин на розтяжку.

Джерело kiz.ru

Не пропустіть