За вікном жовтень – найкращий час для ефективної боротьби з попелицею в саду, щоб в наступному році всі рослини залишилися неушкодженими

Попелиця згубила безліч садів і городів. Боротьба з нею вимучила багатьох дачників, і далеко не всі з них зуміли впоратися з цим шкідником. Чимало дачних ділянок стали занедбаними або перетворилися в галявини тільки тому, що всі посадки знищила тля.

Впоратися з цим шкідником неймовірно складно. Секрет успішної боротьби з попелицею – в регулярних роботах, профілактичних заходах, що проводяться не тільки влітку, навесні, а й восени теж. Жовтень – найкращий час для проведення осінніх робіт на ділянці, метою яких є боротьба зі шкідниками.

Прибирання на ділянці

Зрозуміло, прибирання та перекопування ділянки – це те, з чого потрібно почати осінню обробку від шкідників. Попелиця, як і багато інших комах, буквально заполоняє з приходом весни сади і городи, в яких восени не було прибране сухе листя, або не перекопали грунт.

Зібране опале листя, вирвані бур’яни і інше сміття потрібно або відправити в компостну яму, або спалити. З огляду на те, що в даному випадку метою збирання є боротьба зі шкідниками, не потрібно ставити компост, зібране сміття слід спалити.

Застосування деревного попелу

Як тільки прибирання та перекопування будуть завершені, настає черга застосування деревного попелу. Це народний засіб – найстаріший ворог попелиці з усіх, відомих садівникам і городникам.

Попелиця не переносить деревний попіл. Цей засіб спрацьовує навіть у тих випадках, коли сучасні хімічні отрути виявляються безсилі. Деревним попелом потрібно обробити все, що тільки можливо.

Виявлення мурашників

Мурахи і тля утворюють тісний симбіоз. Мурахи поїдають солодкуваті в’язкі виділення попелиці і відносяться до неї вельми дбайливо. Вони оберігають колонії попелиці і сприяють їх збільшенню, а також відновленню після обробки рослин спеціальними засобами.

Тому необхідно виявити мурашники і обов’язково знайти скупчення мурашок в землі. Ці комахи далеко не завжди будують мурашники, особливо на дачних ділянках, на яких постійно проводяться якісь роботи. Вони живуть в землі, не тільки на околицях ділянки, а й уздовж грядок, під деревами і чагарниками.

Зрозуміло, необхідно вжити всіх заходів, необхідних для видалення мурах з ділянки.

Посадка лопухів

Якщо попелиці на ділянці занадто багато і процвітає її колонія вже кілька років, є сенс вдатися до невеликої хитрості. По краях ділянки потрібно висадити звичайні лопухи.

Попелиця обожнює лопухи. Якщо у шкідника з’явиться можливість оселитися на цій рослині, то всі інші посадки вона не зачепить. Зрозуміло, коли на початку літа вся тля перейде на лопухи – їх потрібно буде видалити з ділянки разом зі шкідниками.

Майже так само, як і лопухи, ефективні соняшники. Тому, якщо на вашій ділянці є проблеми з попелицею, у всіх можливих місцях потрібно висадити ці красиві і корисні рослини. Виглядають в саду вони дуже красиво.

Посів пряних трав

Під зиму обов’язково слід посіяти петрушку, кінзу, селеру, м’яту, кріп, мелісу, базилік, розмарин і інші пряні трави. Звичайно ж, насіння не є знаряддям боротьби з попелицею, проте вони їй сприяють.

Паростки зелені з’являться по весні відразу ж, як прогріється грунт. І вони будуть видавати специфічний аромат, який приверне на ділянку сонечок – природних ворогів попелиці. Чим раніше в саду і на городі з’являться сонечка, тим менше проблем спричинить попелиця.

Читайте також: 5 найчастіших помилок посадки часнику на зиму


Не пропустіть