З одного куща відро смородини: що потрібно зробити в квітні, щоб зібрати величезний урожай ягід

Багато садівників в даний час віддають перевагу органічним добривам. По-перше, через те, що вони завжди доступні і їх можна зробити самостійно. По-друге, натуральні підгодівлі не шкодять навколишньому середовищу і самій людині.

Крохмаль під смородину

Іноді органічні відходи використовуються не тільки для компостування, а й для підживлення в кореневій зоні рослин. Наприклад, картопляні очистки – це поживна підгодівля для смородини. Шкірка буде хорошою альтернативою мінеральним добривам. У шкірці картоплі містяться всі необхідні речовини для нормального розвитку рослин.

Але для підживлення кущів смородини підійде і картопляний крохмаль. Його можна застосовувати в двох видах: сухому і рідкому. Ранньою весною після сходу снігу насипте дві столові ложки порошку під кожну рослину. За весну грунт просочиться, смородина отримає безліч поживних речовин, що позитивно відіб’ється на збільшенні зеленої маси і надалі на плодоносінні.

Рідка підгодівля

Добриво з крохмалю необхідно використовувати до початку цвітіння кущів. Така рідка підгодівля стимулює ріст нових пагонів і дає сили на зав’язування безлічі великих плодів.

Для приготування засобу розведіть 300 грам крохмалю в трьох літрах води і поставте на повільний вогонь. Коли маса загусне, додайте 10 літрів води і полийте смородину.

Другу підгодівлю потрібно провести в період набору ваги ягід.

Читайте також: Смородина навесні: як обрізати і чим обприскувати від хвороб і шкідників


Не пропустіть