Як зупинити випадіння волосся восени і посилити його ріст – поради експерта

Восени організм адаптується до нового сезону, а гормон естроген “впадає в сплячку” і перестає стимулювати активний рыст волосся, що може привести до його випадання. Як зупинити цей процес, дізнайся в нашій статті.

Блискуче, довге і густе волосся – це те, про що мріє кожна з нас. Про те, як швидко зміцнити волосся і зробити його здоровим, ми запитали кандидата медичних наук Наталію Олександрівну Імаєву.

Чи є якась різниця між волоссям у чоловіків і жінок?

Так, анатомічно чоловіче волосся маэ більш щільну структуру і товщину, а також більш коротку фазу росту. Велика кількість тестостерону у чоловіків визначає більшу саловидылення, ніж у жінок. А жіночий гормон естроген продовжує життя волосяних фолікулів.

Що призводить до випадання волосся?

В середньому в день може випадати від 50 до 100 волосин. Однак якщо ви помітили, що волосся починає випадати сильніше або з’являється себорея, слід звернутися до лікаря. Причиною патологічного випадіння можуть стати стреси, порушення обміну речовин, гормональний дисбаланс, наявність токсинів в організмі, дефіцит або надлишок життєво важливих мікроелементів, погана екологія, хімічне пошкодження волосся, травми черепа і хребта, радіація, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, побічний ефекту ряду лікарських препаратів. Крім цього, алопеція (облисіння) пов’язана з нашою генетичною схильністю. У чоловіків на облисіння може ще впливати і надмірний вміст чоловічого гормону.

Як скоротити випадання волосся восени?

Вибирайте натуральні барвники, і ті, що не шкодять вашим локонам, сушіть волосся не гарячим феном, частіше розчісуйте його. Розчісування сприяє поліпшенню кровообігу в шкірі голови і рівномірному розподілу секрету сальних залоз по волоссю. Волосся найкраще розчісувати масажними щітками, коротке – від коренів, довге – з кінців. Не забувайте, що довге та фарбоване волосся повинно висохнути, перш ніж ви приступите до його розчісування. Мити волосся треба не дуже гарячою водою, намилюючи двічі і ретельно прополіскуючи. Сушити жирне і нормальне волосся можна феном, сухе – бажано гарячим рушником. Уникайте сильного натягу волосся, коли накручуєте його на бігуді, заколюєте шпильками, стягуєте в вузол або заплітаєте в коси. Носіть головні убори по сезону.

Які лікувати цю проблему з волоссям?

Для лікування шкіри голови і випадання волосся прекрасно зарекомендували себе ін’єкційні методики, мезотерапія, процедури лазерного лікування волосся і електротріхогенез, який не тільки зупиняє випадання волосся, але й стимулює їх ріст. Лазер призначений не тільки для серйозної проблеми випадання волосся, але й рекомендується для поліпшення його стану (якщо локони не надто розкішні від природи або втомилися від фарбування, стресів, гормональних перепадів, прийому ліків). За допомогою цього курсу нормалізується процес саловиділення, волосся стає гладким і блискучим.

Читайте також: Експерти назвали 6 ознак старіння волосся


Не пропустіть