Як визначити дефіцит основних вітамінів: 5 простих способів

Якщо ви відчуваєте постійну втому, дратівливість, у вас виникли проблеми із зором, можливо, організму не вистачає важливих вітамінів або мінералів. Головна причина цього – неправильний харчовий раціон. Які ще ознаки вкажуть на те, що в організмі є вітамінний дефіцит.

Брак вітамінів – поширене явище. Першопричиною вітамінного дефіциту є неповноцінний харчовий раціон. Наступна проблема – порушення всмоктування в шлунково-кишковому тракті. Симптоми нестачі вітамінів можуть бути найрізноманітнішими. Ось типові ознаки, що вказують на дефіцит вітамінів . Їх важливо знати, щоб виправити проблему.

Симптоми вітамінного дефіциту

У будь-якому віці може проявитися вітамінний дефіцит, але діти, вагітні жінки та особи похилого віку більш сприйнятливі до цієї проблеми.

Тривожність

Прояви тривоги – це занепокоєння, безпричинний страх, прискорений пульс, потовиділення, безсоння.

Недостатність ряду вітамінів пов’язують з підвищеною тривожністю.

Вітамін D необхідний для розвитку кісткової тканини, імунного захисту, боротьби із запаленням.

Вітамін В6 працює в синтезі гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), серотоніну, дофаміну, які є нейротрансміттерами. Вітамін B3 задіяний в переході триптофану в серотонін, який регулює тривожність.

Патології нічного зору

Зміна зору в темний час, дискомфорт від яскравого або слабкого освітлення можуть стати фактором так званої нічної сліпоти. Її викликає дефіцит вітаміну А. Останній важливий для зорової функції, імунітету та шкіри, він бере участь у передачі імпульсів на очну сітківку.

Кровоточивість ясен

Цинга розвивається в результаті недостатності вітаміну С. Інші прояви хвороби: руйнування зубів, витончення волосся, втома.

Вітамін С бореться зі шкідливими для здоров’я вільними радикалами, необхідний для імунітету, допомагає засвоєнню заліза, бере участь у створенні колагену.

Стомлюваність

Втома може провокувати різні фактори (нестача сну, погане харчування, захворювання). Нестача вітамінів також викликає стан втоми.

Вітамін Е бореться з запаленням. Він задіяний в імунному захисті. Нестача вітаміну Е провокує і втому м’язів.

Вітаміни групи В допомагають перетворити їжу в енергію.

Нестача вітаміну D також служить фактором стабільної стомлюваності.

Ламкість нігтів і волосся

Вітамін В7 бере участь у виробленні енергії, в синтезі білка амінокислот, важливих для росту нігтів і волосся.

Залізо важливе для здоров’я нігтів і волосся, воно необхідне для вироблення гемоглобіну крові. Недостатній вміст заліза пов’язаний з ламкістю нігтів. Дефіцит заліза також активує випадання волосся.

Цинк бере участь в імунному захисті, виробництві білка і синтезі гормонів. Дефіцит цинку провокує втрату смаку, пронос, погане загоєння ран, атрофію м’язів, випадання і стоншування волосся.

Читайте також: Як краще висипатися: вітаміни і мінерали, які допоможуть нормалізувати сон


Не пропустіть