Як виростити додатковий урожай томатів з пасинків

Помідори – культура тривалого вирощування. Загибель рослин після граду, урагану влітку може звести нанівець піврічні зусилля садівника. Тому потрібно прийняти термінові заходи, щоб компенсувати втрати.

Розмножуємо помідори і відразу отримуємо урожай

Багато городників віддають перевагу вирощуванню томатів, які не потрібно пасинкувати. Однак іноді і пасинки можуть стати в нагоді.

Щоб перенести брак вологи на період вкорінення, відростки повинні бути довжиною не менше 20 см і товщиною 8-10 мм. Чим більший їх розмір, тим вища здатність до формування додаткової кореневої системи. З іншого боку, чим старше пасинок, тим більше на ньому зав’язей і вищий ризик їх опадання, тому краще вибрати мінімально можливий варіант.

На кожній майбутній рослині вже сформована перша кисть. Її можна видалити або залишити. При видаленні пасинок швидше приживеться, але дасть плоди пізніше. Якщо кисть залишити, цвіт не осиплеться, але паросток втратить частину листя.

Покрокова інструкція

Коли є можливість, розсадні пасинки відбирають за розмірами або використовують, що є. Вибирають місце з родючою і пухкою землею, а потім приступають до основної роботи:

Акуратно відокремлюють відросток від основного стебла.

Нижні листки видаляють, інакше в грунті вони почнуть гнити.

Прикопують пасинок на 6-8 см в грунт.

Лунку добре проливають водою.

Від сонця посадки закривають лопухами, великими листками хрону.

Протягом 5-7 днів стежать, щоб земля навколо саджанця не висихала. Однак і калюжа не повинна стояти. Періодичними поливи роблять, коли почнеться ріст пагонів. Нова частина, що виросте, буде помітно світлішою.

Може виникнути питання, чи не краще поставити пасинки в воду і спокійно чекати, коли полізуть корінці. Ні, не краще. Рослини просто згниють від надлишку вологи. Необхідно помістити їх в грунт і підтримувати високий рівень вологості. З таким же успіхом можна укоренити усе стебло. Просто пустити його по землі, підв’язуючи на поздовжньо встановленої опори тільки пасинки і кисті плодів.

Помідор витривалий і живучий. Він порівняно швидко пускає додаткові корені. Головне, щоб не залишитися без врожаю, діяти оперативно і тоді з кількох рослин можна отримати цілу плантацію.

Читайте також: Помідори з білими прожилками всередині: що виправити, щоб не допустити такого


Не пропустіть