Як вибрати правильний розмір горщика для ваших рослин: садівники оцінять

Незалежно від того, вирощуєте ви їх на веранді або ж на підвіконнях міської квартири, рослини в горщиках здатні оживити простір і створити в будинку справжній затишок. Не кажучи вже про те, що садівництво – неймовірно цікаве і приємне заняття. Однак, щоб ваші вазони залишалися такими ж красивими, як в той день, коли ви привезли їх додому, важливо переконатися, що ви задовольняєте всі потреби рослин. І, зокрема, розумієте, якого розміру горщики їм потрібні, і коли їх пора міняти на контейнери побільше.

Увага на корені

Головна причина, через яку багатьом сортам потрібні горщики більшого розміру, ховається під землею, а не над нею. Хоча різні типи рослин можуть мати різні уподобання щодо розміру горщика і необхідного простору для розвитку кореневої системи, більшість з них найкраще ростуть, коли горщик як мінімум на 4-5 см більше в діаметрі, ніж сама рослина. У цьому випадку коріння будуть найбільш природно розподілені в грунті і зможуть отримувати воду і поживні речовини з усього обсягу грунту.

Тонкощі вимірювання

Щоб правильно визначити розмір горщика, спочатку потрібно з’ясувати, як правильно його вимірювати. Існують кашпо різної форми і всі вони вимірюються по-різному.

Наприклад, розмір круглого горщика визначається по діаметру його верхньої частини. Однак тут є підступ: хоча горщики можуть мати ідентичний діаметр, це не обов’язково означає, що вони однакові за розміром. Тому порівнювати різні контейнери також варто за обсягом грунту, який може в них вміститися.

Не можна переборщити

Хоча найчастіше необхідність пересадки виникає, коли рослина «виростає» з минулого горщика, іноді потрібно підібрати контейнер меншого розміру. Вибір розміру безпосередньо залежить від аерації і вологості грунту. І купувати горщики «на виріст» точно не варто.

У цьому випадку грунт буде залишатися надмірно зволоженим протягом тривалого часу, що може призвести до гниття коренів, пожовтіння листя і навіть загибелі рослин.

Час прийшов?

Майже всі рослини необхідно буде пересаджувати в якийсь момент їх життєвого циклу. Як зрозуміти, що прийшла пора? Найперша ознака – постійна «спрага». Якщо ви помітили, що рослину потрібно поливати набагато частіше, ніж раніше, а з дренажних отворів горщика стирчить коріння, – пора підшукати для своїх зелених підопічних більш місткий «будинок».  Як часто потрібно пересаджувати рослини, залежить від конкретного виду, швидкості росту і розміру. Для більшості кімнатних квітів оптимальний інтервал становить 2-3 роки.

Правильна пересадка

Найкраще пересаджувати рослини навесні. Як вже було сказано, новий горщик повинен бути приблизно на 4-5 см більше попереднього.

Обов’язково переконайтеся, що в контейнері є хороший дренаж, і заповніть його якісним грунтом. Вийнявши рослину зі старого горщика, необхідно обережно розм’якшити земляний клубок, і тільки після цього пересаджувати на нове місце. Збивати цей клубок ні в якому разі не можна! Так ви лише зашкодите ніжній кореневій системі. Замість цього варто засипати старий клубок свіжим грунтом і добре полити рослину.

Читайте також: 5 кімнатних рослин, яким не місце в будинку


Не пропустіть