Як примножити врожай буряка в наступному сезоні – правильна осіння підготовка грунту

Буряк – одна з найбільш невибагливих холодостійких овочевих культур. Грамотний підхід до осінньої підготовки грядок для посіву коренеплоду в наступному сезоні, гарантує отримання рясного, а головне, смачного врожаю.

Користь від внесення добрив під зиму

Осінь – ідеальний час для застосування різних добрив. Буряк позитивно реагує як на органіку, так і на мінеральні склади. Щоб коренева система рослини змогла поглинути поживні речовини, вони обов’язково повинні бути в доступній формі але на це потрібен певний термін. Ось таким терміном і є зима, до кінця якої поживні речовини перейдуть в доступний вид. Навесні не потрібно буде чекати, втрачаючи час на розвиток і hscn.

Крім цього, при весняному внесенні добрив з неглибоким закладенням, їх ефективність значно знижується, особливо в посушливі роки. До того ж весна настільки швидкоплинна, що не завжди вистачає часу, щоб все зробити за правилами.

Що внести на грядку для посадки буряка в наступному сезоні

Буряк – культура, дуже чутлива на внесення мінеральних складів і гною. Результативність і норми застосування окремих видів добрив залежать від попередників і грунтово-кліматичних особливостей ділянки.

Пізньої осені, під глибоке перекопування або оранку майбутніх бурякових грядок в якості основного добрива вносять гній з розрахунку 8-10 кг на 1 кв. м і мінеральні фосфорно-калійні комплекси.

В якості калійного мінерального добрива краще використовувати сильвініт, що містить багато натрію, який вкрай необхідний культурі для формування солодких коренів. Норма внесення під осіннє перекопування становить 35-40 г на 1 кв. м. Суперфосфат в кількості 25 г на 1 кв. м, стане чудовим фосфорно-мінеральним доповненням сильвініту і гною.

Буряк добре розвивається і дає високі врожаї при вирощуванні на слабокислих і нейтральних грунтах, якщо кислотність грунту на грядці підвищена – восени не обійтися без вапнування.

Для цього буде потрібно від 300 до 600 г вапна на 1 кв. м. в залежності від вихідного рівня реакції.

Читайте також: Чим удобрити грядку на зиму, щоб в наступному році зібрати багатий урожай огірків – рекомендації


Не пропустіть