Чим удобрити грядку на зиму, щоб в наступному році зібрати багатий урожай огірків – рекомендації

Добрива вносять для заповнення витрачених поживних речовин і поліпшення хімічного складу грунту. Осінь дуже добре підходить для підготовки грядок, на яких в майбутньому сезоні планується вирощувати примхливі огірки.

Користь від внесення добрив під зиму

Огіркам добре підходять як органічні, так і мінеральні добрива. Їх збалансоване використання допомагає підтримати оптимальні умови для достатнього живлення культури.

Добрива, внесені під зиму, будуть повільно переміщатися в орному шарі, вивільняючи поживні речовини, які будуть поступово поглинатися рослинами, що сприяє отриманню багатого врожаю в наступному сезоні. Крім цього, фосфор і калій допоможуть зміцнити імунітет огіркових кущів і підвищити їх стійкість до несприятливих факторів.

Багато цінних добрив, особливо гній, розкладаються досить повільно. Якщо їх внести під зиму, до весни вони перетворяться в перегній, додадуть в’язкості піщаним грунтам, зроблять важкі більш пухкими, поліпшать структуру ґрунту, тепловий режим і вологоємність.

До того ж, процес розкладання гною супроводжується утворенням вуглекислого газу, який активно поглинається не тільки надземною частиною огіркових кущів але й кореневою системою рослин, що сприяє підвищенню врожайності до 40-60%.

Що внести на грядку для посадки огірків в наступному сезоні

Серед поживних елементів, необхідних для якісного росту і зав’язування огіркових плодів є рухомі форми (насамперед азот), які добре розчиняються у воді і швидко доставляються до рослин, і речовини, малорухливі в грунті (фосфор і калій), яким необхідно багато часу, щоб перейти в доступну форму для кореневої системи огірків, тому саме їх потрібно сміливо вносити під зиму.

Серед осінніх мінеральних складів, які застосовують в якості добрива майбутніх огіркових грядок, непогано зарекомендувало себе спільне внесення подвійного суперфосфату і хлористого калію в пропорції по 10 г на 1 м кв.

Огірки краще ростуть на багатих органічними речовинами піщаних і середньосуглинистих грунтах, тому відмовлятися від натуральної підгодівлі не варто.

Під осіннє перекопування краще внести гній в кількості 10-20 кг на 1 м. кв. Якщо запас органіки обмежений, можна внести добриво безпосередньо в лунки або рядки для огірків з розрахунку 4-5 кг на 1 кв. м.

Читайте також: Що додати в землю перед посадкою озимого часнику, щоб він добре вкорінився і перезимував


Не пропустіть