Що додати в землю перед посадкою озимого часнику, щоб він добре вкорінився і перезимував

Зима – складний життєвий етап не тільки для теплолюбних рослин але й для такого морозостійкого овоча як часник. Тому, якщо грядки були удобрені заздалегідь, землю потрібно удобрити безпосередньо при посадці.

Чим допоможе добриво на стадії посадки

У часнику слабка поверхнева коренева система, яка при дефіциті поживних речовин перестає розвиватися. Внесення підгодівлі на стадії посадки дає можливість:

  • сформувати сильну кореневу систему;
  • збільшити зимостійкість;
  • отримати рясний урожай якісних, великих головок в майбутньому;
  • підвищити імунітет культури до хвороб і шкідників;
  • значно збільшити термін зберігання часнику.

Що додати в лунку перед посадкою

Більшість органіки, яку застосовують для осінньої підгодівлі, містить азот. Тому застосовувати компост, коров’як, пташиний послід, гній або перегній в великому обсязі безпосередньо при посадці озимого часнику в лунки не варто.

В іншому випадку активізується ріст пір’я, знизиться морозостійкість, рослина загине і врожаю не буде. Восени азот можна вносити тільки в підготовчий період, за 14-30 днів до посадки.

Часник добре реагує на різні добрива. Головне правильно підібрати відповідний склад зі всієї великої кількості підгодівлі.

Для більшої результативності органічні добрива в осінній період краще змішувати з мінеральними. У таких добривах переважає фосфор і калій, азот міститься в незначній кількості.

Щоб правильно підібрати поживний склад, потрібно враховувати особливості грунту:

  • для дерново-підзолистих грунтів, з розрахунку на 1 кв. м, вносять 5-7 кг перегною + 25-30 г фосфоритного борошна + 15 г калімагнезії + 50 г вапна;
  • якщо на ділянці сірий лісовий грунт, при посадці на 1 кв. м грядок додають 5-7 кг перепрілого компосту + 70 г кісткового борошна;
  • для чорноземів можна використовувати до 10 кг низинного торфу на 1 кв. м + 10 г суперфосфату + 10 г сульфату калію;

Деревний попіл підходить для будь-якого типу грунту, на одну лунку йде близько 1 ч. ложки органічного добрива.

Читайте також: 5 способів зберегти часник свіжим протягом всієї зими


Не пропустіть