5 способів зберегти часник свіжим протягом всієї зими

Осінь – оптимальний час для закладки часнику на тривале зберігання. Щоб ароматні зубчики не висохли і не згнили аж до весни, потрібно навчитися правильно зберігати головки в домашніх умовах.

Загальні умови для зберігання часнику

Головки будуть зберігатися довго за умови дотримання наступних умов:

  • оптимальна температура для збереження ярового часнику +16 +20 градусів, озимий краще зберігати при температурному режимі +1 + 4 градуси;
  • для недопущення активізації гнильних процесів або всихання овоча, мінімальну вологість необхідно підтримувати в межах 50%, гранична – не повинна перевищувати 70%;
  • щоб зубчики не втратили соковитість і смак, не варто розміщувати часник на світлі і біля опалювальних приладів;
  • не можна тримати часник без вентиляції, інакше він швидко «задихнеться» і почне псуватися;
  • зберігати овоч можна поруч з цибулею, його сусідство з іншими культурами є небажаним.

Дієві способи, які допоможуть зберегти часник надовго в домашніх умовах

Існує велика кількість способів зберігання часнику в домашніх умовах. Як і де краще зберігати головки кожен вибирає, виходячи перш за все виходячи з обсягів зібраного врожаю та особистих уподобань. При цьому важливо враховувати, що терміни зберігання ярового часнику вищі, ніж озимого. Серед перевірених часом варіантів зберігання можна виділити наступні.

Коси

В косах – один з найстаріших способів зберігання овоча аж до весни при дотриманні оптимальних умов. Для його реалізації, головки спочатку сушать разом зі стеблом, потім беруть каркас із дроту і загинають з одного боку так, щоб вийшов гачок.

Розкладають три головки, розправляють листя і кладуть по центру дріт. Заплітають косу довільної довжини разом з каркасом, поступово додаючи по одній часничині. Коси підвішують за гачок в коморі, на лоджії або в шафі.

Борошно

У борошні – на дно банки або будь-якої іншої ємності з кришкою насипають шар звичайного борошна для вбирання зайвої вологи. Головки теж обвалюють, вкладають щільним шаром на дно ємності і знову пересипають борошном. Після чого ємність закривають кришкою і зберігають при кімнатній температурі в шафі до самої весни.

Сіль

У солі – 1/5 частину скляної банки або дерев’яного ящика з отворами наповнюють кам’яною сіллю. Вкладають у середину шар часнику і знову пересипають головки сіллю, стежачи за тим, щоб не залишалося порожнеч. Роботу продовжують поки ємність не заповниться практично до країв. Головне, щоб зверху був шар солі, товщиною не менше 2-3 см . Заготівлю накривають кришкою і прибирають в шафу або комору. У такому вигляді часник може зберігатися від 4 місяців і більше.

Мішок

У тканинному мішку з натурального матеріалу часник може зберігатися всю зиму, особливо якщо головки додатково потримати протягом 1-2 хвилин в дуже концентрованому розчині солі і висушити. Попередньо можна вимочити в солі і сам мішок , потім його потрібно просушити, заповнити часником, зав’язати і підвісити на зберігання в темному приміщенні (комора, тамбур). Термін зберігання від 3-4 до 6 місяців при дотриманні оптимальних умов.

Парафін

В парафіні – спосіб застосовується не часто але показує хороші результати. Головки згниють і не запліснявіють до самої весни, якщо їх обробити парафіном. Для цього свічки розтоплюють на водяній бані, по черзі занурюють в нього головки і дають стекти зайвому воску. Потім часник розкладають на папір і залишають до повного висихання, поки на поверхні не сформується захисна плівка. Як тільки парафін затвердіє, головки перекладають в банку і прибирають в шафу або комору.

Читайте також: Секрети правильного зберігання буряка від городника зі стажем


Не пропустіть