Як правильно прищипувати томати

Прищипування томатів проводиться для того, щоб спрямувати розвиток куща в потрібне нам русло. На різних етапах розвитку рослин мета прищипування може бути різною, тому розповімо про всіх їх окремо.

1. Прищипування розсади томатів

Деякі городники проводять прищипування ще на етапі росту розсади томатів. Це актуально для детермінантних і супердетермінантних сортів, які обмежені в рості. Така рання прищипка дозволяє формувати томати в 2 великих стебла, за рахунок чого кущик виходить більш низькорослий і компактний.

Ця процедура корисна для городників, які вирощують ці сорти томатів на підвіконні або у відкритому грунті, де високорослі кущі некомфортно себе почувають.

Подібне прищипування проводиться зазвичай тільки один раз – вище третього або четвертого справжнього листочка. Можна прищипнути і пізніше, але тоді ефект від прищипування буде трохи менший.

2. Прищипування дорослого куща томатів

Прищипування дорослих кущів проводиться не тільки для стримування росту куща, але й для більш активного розвитку бічних пагонів. Зазвичай ця процедура проводиться для томатів, які вже не можуть фізично рости вгору і починають впиратися в стелю (в кімнаті, в теплиці або під покривним матеріалом).

Особливо часто доводиться прищеплювати для цього індетермінантні сорти, які не обмежені в рості і набирають висоту протягом всього свого життя.

Як прищипувати томати

Прищипування томатів – це зрізання верхівки куща. В цілому в цій процедурі немає нічого складного, і томати відмінно її переносять. Але все-таки є кілька важливих правил, яких варто дотримуватися.

1. Зрізуйте верхівку, а не виламуйте. Рівний зріз заживає набагато швидше і легше.

2. Від нижнього листа до зрізу має бути не менше 1 см, щоб зріз не заважав листу нормально функціонувати.

3. Не проводьте прищіпку розсади перед висадкою на постійне місце. Прищипування (як і переїзд) – досить серйозний стрес для рослини, краще це не посилювати.

4. Не прищипують томати в холодну погоду. Якщо температура повітря нижче +15 градусів, томатам буде складно швидко відновити місце зрізу.

5. Не прищипують томати при підвищеній вологості повітря. Висока вологість не дає зрізу швидко гоїтися, а це загрожує загниванням і розвитком грибкових захворювань.


Не пропустіть