Як правильно обрізати виноград в осінній період? План по догляду за виноградом для справжніх садівників

Правильна обрізка лози дуже важлива для росту винограду і отримання хороших плодів. Деякі початківці садівники не вміють робити це правильно. Обрізка винограду сильно впливає на якість і кількість плодів. Без втручання садівників виноградна лоза виросте в довжину, сформує більше листя і дасть менше врожаю. Більш того, нечисленні ягоди винограду, які виростуть, будуть невеликими за розміром і з низьким вмістом цукру, тому що ресурси рослини будуть споживатися в основному листям і стеблами.

Особливості весняної обрізки

Коли рекомендується робити обрізку: навесні або восени? З приводу цієї процедури думки фахівців розділилися: деякі вважають, що обрізати навесні не рекомендується, тому що рослина починає «плакати», а це може її погубити.

Інші кажуть, що обрізати вигошрад восени не рекомендується, тому що рослина знаходиться в стані спокою. В цей час всі її поживні речовини надходять до коріння, а це означає, що осіння стрижка послабить рослину перед настанням зими.

В цьому випадку є кілька варіантів. Якщо ви будете закопувати кущі перед настанням зими, то краще обрізати їх восени. Якщо їх не закопувати, то обрізати краще навесні, ще до того, як бутони набухнуть.

Щоб правильно обрізати лозу, потрібно дуже добре знати деталі цього процесу. Згідно з рекомендаціями виноградарів, необхідно враховувати наступне:

  • Ножиці повинні бути добре заточені.
  • Зріз повинен бути гладким. Для цього ножиці розташовують так, щоб лезо було повернутедо куща.
  • Обрізка проводиться на 2-3 мм вище точок росту.
  • Прорізи робляться тільки на одній частині багаторічної деревини.

В першу чергу необхідно обрізати заморожені, травмовані і хворі гілки. Також слід видалити товсті гілки (більше 12 мм) і дуже тонкі (менше 5 мм). При весняному обрізуванні зазвичай залишають 1-2 вічка. Схема різання залежить від зросту і віку куща.

Особливості літньої обрізки

Влітку зазвичай видаляються пагони, які виросли біля основи стебла, рахуючи від рівня точки щеплення. Зазвичай ці пагони безплідні, але бувають ситуації, при яких, якщо вони виростають з лози, на них може з’явитися виноград.

Їх необхідно видалити, так як вони знаходяться в прямому контакті із землею, звідки можуть заразитися хворобами або шкідниками.

З іншого боку, з огляду на схему руху соку в кущі, вони харчуються першими, перебуваючи в прямій конкуренції з іншими пагонами. В цей же час проводиться ще одна процедура, щоб надати кущам більше сили. Для цього кінчики пагонів укорочують на 15-20 см. Цю процедуру не проводять, якщо рослина хворіє.

Осіння обрізка

Її проводять не раніше 1-2 тижнів після збору врожаю, даючи рослині відновитися. Якщо на кущі ще багато листя, його необхідно зрізати. Якщо роботи ведуться в пізні осінні місяці, рекомендується залишити батоги на 25-30% вищими, що буде коригуватися навесні в залежності від загибелі плодових бруньок.

Обрізка в перший рік

Першу обрізку молодої рослини краще зробити влітку. У червні потрібно буде перевірити сходи і залишити 1-2 найсильніших. Восени необхідно підготувати рослину до зими, а при необхідності підсипати землю до стовбура. Багато садівників не рекомендують обрізати восени молоді рослини, інакше, ослаблені, вони можуть не пережити зиму.

Як обрізати дворічні лози

Якщо восени ви не підрізали молоді стебла, навесні наступного року це необхідно зробити. При обрізанні обов’язково залишають два пагони з 3-5 точками росту. На третій рік залишайте чотири пагони.

Восени наступного року обріжте два пагони, які залищили рарніше, щоб правильно сформувати лозу. Обрізка винограду дуже важлива для хорошого врожаю. маючи необхідні знання зробити це не так вже й складно.


Не пропустіть