Фейсфітнес для обличчя: вправи, які працюють краще пластики

Не так давно з’ясувалося, що фітнес потрібен не тільки нашому тілу, а й нашому обличчю. У цій статті ми розберемося, які вправи варто включити в свій розпорядок дня вже зараз.

Ми живемо в світі, де бодіпозитив продовжує набирати популярність, де недоліки зовнішності прийнято не усувати, а перетворювати в переваги. Не знаємо, як вам, а нам здається, що це прекрасна ідея. Існує думка, що вправи для обличчя можуть замінити роботу косметолога і навіть деякі пластичні операції. І саме з цієї причини запитів «фейс фітнес для обличчя» і «фейсбілдинг для обличчя» стає все більше. Чи так це насправді?

Що таке фейсбілдинг

Гімнастика для обличчя, також відома як фейсбідинг, була розроблена німецьким пластичним хірургом Рейнхольдом Бенцом. Він рекомендував цей спосіб боротьби з першими ознаками старіння деяким пацієнтам: наприклад, тим, кому ще рано було вдаватися до повноцінного хірургічного втручання. Сьогодні варіантів гімнастики, йоги або фітнесу для обличчя більше, ніж раніше. І всі вони можуть повернути шкірі тонус і еластичність, зменшити зморшки і підтягнути овал.

Як часто потрібно робити гімнастику для обличчя

В ідеалі робити вправи потрібно кожного дня – тоді всього за 5-10 хвилин, які легко вбудувати навіть в найбільш щільний графік, можна отримати вражаючий результат. Експерти також радять практикувати фейсбілдинг вранці. По-перше, так ви швидше прокинетесь. По-друге, маніпуляції з обличчям допоможуть запустити кровотік і зняти ранкову набряклість , з якою стикаються багато з нас. Починати тренування можна вже з 25 років.

Коли буде видно результат

Якщо тренування стане щоденним ритуалом, перші позитивні зміни, включаючи загальний тонус шкіри і меншу кількість зморшок, можна буде побачити вже через 2-3 тижні. Ачерез 2-3 місяці, якщо виконувати вправи кожного дня, овал обличчя помітно підтягнеться і для оточуючих теж.

Кому не підходить фітнес для обличчя

Оскільки це неінвазивна методика, при якій з обличчям не робиться нічого травмуючого, обмежень тут немає. Ну, або майже немає. Звертайте увагу на зміни, які відбуваються з обличчям під час тренування. Якщо ви помічаєте, що деякі зморшки стають глибшими, можливо, ви неправильно виконуєте вправи – і варто ще раз перевірити техніку. А ще гімнастикою для обличчя не варто займатися відразу після косметологічних або хірургічних процедур . Про те, скільки потрібно почекати, поговоріть з фахівцем.

Вправи для обличчя та шиї, які варто спробувати

Почнемо з загальних правил: крім регулярності, фейсбілдинг варто практикувати на очищеному (тобто, без макіяжу) і підготовленому (тобто, протертому тоніком або лосьйоном) обличчю. Руки теж повинні бути чистими – і зараз, коли за вікном вирує пандемія, особливо. А після того, як ви закінчите гімнастику, обличчя потрібно вмити прохолодною водою, а потім нанести на нього активну сироватку, яка тепер буде працювати ще краще.

Розминка

Перш ніж приступити до вправ, як і в звичайному фітнесі, потрібно розім’ятися. Наберіть в рот побільше повітря, щоб щоки надулися, а потім випустіть його зі звуком, яким кучер зазвичай зупиняє коня в кіно. Повторіть вправу 5-6 разів, щоб м’язи як слід розігрілися.

Для красивого овалу обличчя

Вправи від брилів на обличчі – одні з найулюбленіших у прихильниць практики. Щоб отримати гарний і чіткий овал і підтягнути друге підборіддя, потрібно підняти підборіддя до стелі, тримаючи плечі розслабленими і опущеними. Це вихідна позиція. Тепер потрібно по черзі висовувати язик і робити “губи качечкою” (не менше шести разів за підхід), затримуючись у кожній позиції приблизно на 5 секунд. Важливо: шия постійноповинна залишатися напруженою, інакше вправа не буде ефективною.

Для зони вилиць

Вправи для вилиць на обличчі – другі за популярністю запитів в фейсбілдингу. До речі, тренери кажуть, що якщо робити вправи регулярно, ніякі грудки Біша видаляти не знадобиться, тому що ваші вилиці навіть без корекції будуть виглядати відмінно. І це, погодьтеся, підкуповує. Щоб отримати чіткі вилиці, потрібно сильно потягнути обличчя спочатку в одну сторону (уявіть, що права половина ваших зубів дуже хоче потрапити в ліву половину рота, ну, або що вам потрібно поцілувати когось, хто знаходиться зліва, не повертаючись до нього) і затриматися в такому положенні на 10 секунд. Для кожної половини обличчя вправу варто повторити 3-4 рази.

Для чола без зморшок

Гарний лоб теж можна «створити» за допомогою фейсфітнесу. Для цього вам потрібно спочатку розташувати по два пальця рівно над бровами і паралельно їм, а потім постаратися максимально здивуватися – але не давати бровам подолати опір. Спрощуючи: і пальці, і брови повинні залишатися на місці, щоб м’язи тренувалися працювати без скорочення. Саме воно, нагадаємо, стає причиною появи зморшок на лобі.

Від гусячих лапок

Так, не тільки патчі вранці здатні поліпшити зовнішній вигляд зони під очима. Розслабте плечі і відведіть їх назад, голову відпустіть на груди і зробіть овал губами. У такому положенні ви повині відчувати легкий натяг в зоні простору, який знаходиться під очима – якщо він з’явився, значить, ви все робите правильно. Тепер втягніть верхню губу і зафіксуйтеся в такому положенні на 3-5 секунд. Повторіть вправу 2-3 рази.

Від зморшок біля крил носа

«Тільки не переставайте посміхатися!», – закликають нас тренери по фейсбілдингу. І вони абсолютно праві, тому що від посмішки похмурий день стає світлішим. З іншого боку, є вправа, яка допоможе зменшити видимість ліній посмішки. Для цього вам потрібно зробити коло язиком спочатку за однією щокою, а потім за іншою. П’яти кіл для кожної половини обличчя буде достатньо. Робіть це кожного дня, і результати до і після не змусять вас чекати.

Що про фейсбілдинг думають вчені

На даний момент не існує наукових досліджень, які б доводили, що цей метод дійсно працює. Однак вчені думають, що теоретично гімнастика для обличчя може принести користь. Наприклад, її можна використовувати для запобігання появи шрамів або щоб зробити вже існуючі рубці менш помітними. А ще методика може трохи перерозподілити жир, щоб овал обличчя став більш правильним.

Читайте також: Вправи, які подарують вам плоский живіт і тонку талію


Не пропустіть