Як правильно обрізати півонії і вчасно підготувати їх до зими

В кінці вересня або в першій половині жовтня в залежності від регіону і погодних умов нам необхідно подбати про півонії. Їх, як і інші рослини треба підготувати до зими.

Підготовка полягає в підгодівлі рослин, обробці від шкідників і хвороб, обрізці та мульчуванні.

Осіння обробка від хвороб і шкідників є для півоній дуже важливою. Навіть, якщо на кущі немає видимих ​​пошкоджень його бажано обробити, щоб шкідники і збудники хвороб не встигли піти в зимову сплячку.

Увесь грунт навколо півоній потрібно полити Фітоспорином. Після обрізки рослини можна обробити 3% бордоською рідиною, якщо ураження листя були суттєвими.
Обрізку проводимо, коли листя на півонії пожовтіє і віддасть всі корисні речовини для утворення нових брурньок, які в майбутньому сезоні забезпечать пишне цвітіння півоній.

Обрізаємо стебла, залишаючи невеликий пеньок, а потім навколо куща посипаємо грунт кістковим борошном і попелом. На кущ використовуємо приблизно 1 склянку кісткового борошна, а попелу можна взяти побільше – до 0,5 літра. Якщо ґрунт сухий, то попередньо його потрібно полити або розвести ці добрива в відрі води.

І останній етап в підготовці півоній до зими – це мульчування. Мульчувати можна компостом, перегноєм або торфом. Мульчу насипаємо шаром 5-7 см.

Якщо виконати всі етапи підготовки півоній до зимових холодів, то можна бути впевненим, що навесні півонії зацвітуть красивими пишними шапками. Головне, зробити це правильно і вчасно.

Читайте також: Дієвий спосіб зберігання жоржин: не зіпсується жоден корінець


Не пропустіть