Як позбутися від проблем зі сном? 6 причин безсоння

 

Якщо ви часто потрапляєте в ситуацію, при якій, перебуваючи в ліжку, не можете заснути або спите дуже неспокійно, це стало закономірністю і ви відчуваєте виснаженість, – ймовірно, у вас безсоння. Але безсоння – це не те захворювання, де можна прийняти певну таблетку і ви будете спати сном немовляти. Як правило, причиною її появи є сукупність обставин, з’ясувавши які, ви зможете розібратися з проблемою.

6 поширених причин безсоння

Причина 1. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ).

Це хвороба шлунка, яку супроводжує печія і кислотний рефлюкс (коли шлунковий сік потрапляє в стравохід, горло або рот). Через ці симптоми може порушуватися здоровий міцний сон. Згідно з дослідженнями, приблизно 3 людини з 4 відчувають порушення сну через прояви ГЕРХ.

Причини безсоння тісно пов’язані з поганим самопочуттям. Воно посилюється вночі, якщо ви їсте перед сном (особливо нездорову їжу). А також з’являється кашель, апное (нестача повітря більше 10 секунд, інакше – задуха) і денна сонливість. Рефлюкс з’являється через підвищену кислотність їжі, поганого (незбалансованого і нездорового) харчування. А також малої кількості шлункової кислоти, стресу або кишкових інфекцій. Щоб дізнатися, чи є у вас подібні проблеми, звичайно, необхідно звернутися до фахівця. Здайте аналізи і пройдіть лікування (якщо необхідно). Слід обов’язково передбачити режим сну і харчування. Їжте кілька разів на день через рівні проміжки. Пийте багато води. Не приймайте їжу за 3-4 години до сну і намагайтеся лягати і вставати щодня в один і той же час.

Причина 2. Хвороба щитовидки, а саме гіпертиреоз.

За назвою можна зрозуміти, що це пов’язано з надмірним виробленням гормонів щитовидки. З цією проблемою, на жаль, стикається велика кількість людей у всьому світі. Гіпертиреоз прискорює метаболічні процеси і занадто збуджує нервову систему. Це призводить до тремору, нічного поту, прискореного серцебиття і неспокою – ідеальна обстановка для «спокійного» сну. Якщо у вас є схожі прояви, обов’язково перевірте свою ендокринну систему. Здайте аналізи на основні гормони: ТТГ (Т3 вільний і Т4 вільний), зробіть УЗД і проконсультуйтеся з лікарем.

Причина 3. Неврологічні захворювання.

Це можуть бути, наприклад, хвороба Паркінсона або розсіяний склероз. Майже у всіх людей з Паркінсоном є безсоння, а з розсіяним склерозом ймовірність порушення сну в 3 рази вище, ніж без нього. А також причини безсоння пов’язані з іншими неврологічними порушеннями. Наприклад, хвороба головного і спинного мозку, черепних нервів, вегетативної нервової системи і нервово-м’язових вузлів і м’язів (наприклад, епілепсія, хвороби судин, мігрень та ін.). Порушення сну з іншими проявами (істерики, панічні атаки, фобії, занепад сил, агресія , тремтіння в тілі, серцевий біль, свербіж шкіри і т.д.) є головним симптомом неврологічних розладів. Слід обов’язково контролювати свій фізичний і психічний стан і не запускати хворобу. Пройдіть консультацію у невролога або психотерапевта.

Причина 4. Захворювання опорно-рухового апарату.

Якщо у вас є ревматоїдний артрит, цілком ймовірно, що ця недуга заважає вам спати по ночах. Скелетно-м’язовий біль через хворобу може створювати труднощі з засинанням і глибоким сном. А ось люди з фіброміалгією уві сні часто мучаться синдромом неспокійних ніг і апное, які ще більше посилюють безсоння. Через недосипання є ризик збільшення кількості гормонів стресу. Їх зміна дуже небажано для людей з ревматоїдним артритом, тому що може привести до більшого болю в суглобах і депресії. Якщо у вас є подібні проблеми, зверніться до лікаря вчасно і не запускайте хворобу.

Причина 5. Проблеми з диханням.

Астма, апное, бронхіт та інші респіраторні захворювання – найпоширеніші причини безсоння. Утруднене дихання в положенні лежачи і занепокоєння з приводу нападу астми може викликати порушення сну. Стероїди і інші ліки від респіраторних захворювань мають стимулюючий вплив, схожий на дію кофеїну, що ускладнює процес засинання. До того ж зміни в тонусі м’язів, які оточують дихальні шляхи, в нічний час провокують звуження дихальних шляхів, підвищуючи тим самим ймовірність нападу астми і пробудження.

Причина 6. Тривога і депресія.

Безсоння – це такий зачарований стан, який може стати однією з визначальних причин неврологічних розладів. Труднощі засипання, неспокійні ночі, тривога і стан, коли вранці ви відчуваєте себе ще більш виснаженим, ніж з вечора, є ознаками психологічних проблем. 90% людей з депресією мають проблеми зі сном. Постійна турбота і напруга, пов’язані з тривогою, не дають заснути всю ніч. Хворий страждає від думок про минуле, сьогодення або майбутнє, які знаходяться поза контролем. Тут немає ніяких варіантів, окрім як звернутися до психолога / психотерапевта і пройти курс лікування. Тільки фахівець зможе допомогти впоратися і з депресією, і з безсонням. Інакше ці дві «подруги» будуть продовжувати переслідувати і мучити вас.

Не пропустіть