Як позбутися від набряків на обличчі? 3 прості вправи

Чому набрякає обличчя?
По-перше, набряклість обличчя може бути наслідком ряду захворювань – нирок, печінки, серця, щитовидної залози. Це окремі випадки, і частіше за все люди в курсі, що у них є ті чи інше захворювання. А якщо в організмі все в порядку, але обличчя регулярно набрякає вранці?

Винна ваша вечеря?
Зазвичай ми схильні «звинувачувати» в появі набряків солону їжу, рідину або алкоголь, які ми вживали на ніч, а також пізній відбій. Безсумнівно, здоровий спосіб життя безпосередньо впливає на наш зовнішній вигляд та на стан шкіри. Тому якщо ви дійсно хочете, щоб ваше відображення в дзеркалі вас радувало, забезпечте собі правильне харчування, своєчасний відхід до сну і виключіть з раціону, наскільки це можливо, шкідливу, солону їжу та алкогольні напої.

Але буває і так, що люди дотримуються здорового способу життя, але, тим не менше, вранці їх обличчя не особливо підтягнуте, а його контури стають розпливчастими. І в цьому випадку єдиною причиною набряклості, тобто застою рідини в лицьових тканинах, може бути стиснення судин (венозних, лімфатичних), за якими здійснюється відтік крові від обличчя.

Стискати судини можуть кістки або м’які тканини обличчя, а саме перенапружені м’язи шиї, зв’язки.
Коли ми спимо, наше тіло знаходиться в горизонтальному положенні. Через це природний відтік рідини від обличчя та голови утруднений, так як тіло і голова знаходяться на одному рівні.

Тест: чи є у вас набряки?
Спробуйте один простий спосіб, який дозволяє визначити, чи присутня у вас набряклість і в якій мірі. Цей своєрідний тест виконується досить швидко.

Необхідно покласти обидві руки на голову і звести пальці у напрямку до потилиці. У разі якщо на потилиці шкіра збирається в складку, це означає, що у вас є зайвий застій рідини.

Як боротися з набряками?

3 вправи від набряків

Перше, що треба зробити, – розслабити м’язи шиї. Для цього необхідно виконати ряд простих вправ, відомих всім з дитинства.

нахили голови

Їх можна робити, сидячи на стільці. По черзі нахиляйте голову в сторони. Коли нахиляєте вправо, одночасно з нахилом підійміть ліву руку, і навпаки. Зробіть цю вправу 10 разів.

Сидячи можна виконати і іншу вправу. Схрестіть руки «в замок» на потилиці. Потім повільно і акуратно опускайте голову, поки не торкнетеся підборіддям грудей. Дана вправа виконується на вдиху. Піднімайте голову на видиху, злегка розводячи в сторону лікті. Виконайте її також 10 разів.

Якщо ви знаходитесь вдома, сядьте на підлогу, прийміть турецьку позу. Зробіть ті ж самі вправи. В процесі виконання виключіть обертальні рухи головою: вона повинна нахилятися строго по осі XY.

Досить приділяти цим вправам 20 хвилин в день, але робіть їх регулярно. Найчастіше нам не вистачає саме цієї систематичності, терпіння і витримки, щоб день у день повторювати, здавалося б, прості і безглузді дії. Але саме при ретельному і постійному виконанні вони дадуть очікуваний результат.

релаксація

Ще один простий спосіб зняти напругу з м’язів шиї – релаксація. Тобто вам треба «просто полежати». Але не як доведеться, а в домашньому одязі, бажано, під приємну музику. Поверхня повинна бути рівна і зручна.

При цьому сконцентруйтеся на диханні: воно повинно бути спокійним, рівним. Після видиху трохи затримуйте дихання. Але не перестарайтеся: організм повинен бути розслаблений, а дихальний процес не повинен викликати напругу.

рефлекторний вплив

Думаю, всім добре відомо, що на тілі людини знаходиться досить багато біологічно активних точок. Якщо на них правильно впливати, можна навчитися знімати больові відчуття і навіть поправити здоров’я.

Щоб зняти набряклість обличчя (а заодно і біль в області скронь), треба впливати на точку VB5 Сюань-Лу, яка знаходиться на горизонталі, яку можна провести через верхній край вушної раковини, і на 1,2 см вперед від вертикалі, яку треба провести через передній край вуха. Акуратно, але відчутно тисніть на неї протягом 30-60 секунд.

Звичайно, відмінно «працює» і знімає напругу і звичайний масаж. Ви можете попросити близьких зробити вам масаж шиї.

Не пропустіть