Як поливати розсаду перцю, щоб вона росла міцною і здоровою

Полив – це один з найважливіших моментів при вирощуванні розсади. Часто саме через неправильний режим поливу з’являються поширені проблеми, пов’язані із затримками в рості або поширенням різних захворювань. А ось грамотний полив, навпаки, здатний якісно вплинути на молоді рослини, стимулювати розвиток і підвищити стресостійкість.

Важливо враховувати, що до кожної культури при поливі потрібен свій підхід. Більш того, на різних етапах росту розсади потреби в поливі можуть бути абсолютно різними.

У цій ми розповімо вам про ключові правила поливу розсади солодкого перцю. Ця інформація напевно стане в нагоді багатьом городникам, адже зараз самий розпал рассадного сезону.

5 головних правил поливу розсади солодкого перцю:

1. Температура води для поливу

Перець – це теплолюбна культура, тому він дуже різко реагує на перепади температури. І цю його особливість дуже важливо враховувати при поливі.

Поливати перець найкраще водою кімнатної температури, щоб різниця температур між грунтом і водою для поливу була мінімальною. Отримати таку воду дуже просто – достатньо налити води в лійку або пляшку і залишити її на пару годин. За цей час вода якраз стане кімнатної температури.

Полив холодною водою категорично протипоказаний молодим рослинам. Через нього вони можуть серйозно затримуватися в розвитку. Звичайно, від одного разу нічого страшного не буде. Але, якщо ви систематично поливаєте такою водою розсаду перцю, то негативних наслідків не уникнути.

2. Частота поливу

Солодкий перець навіть в дорослому віці не любить перезволожений грунт. Що вже говорити про розсаду. Їй потрібен дуже помірний полив.

Справа в тому, що перець росте досить повільно, тому й вологи йому потрібно не дуже багато. А надлишки вологи в грунті з високою часткою ймовірності приведуть до поширення цвілі і грибкових захворювань. Особливо, якщо ви заливаєте свою розсаду систематично.

Поливайте розсаду перцю виключно в міру висихання верхнього шару грунту. Як побачите, що грунт зверху сухий, можете сміливо поливати.

3. Обсяг поливу

З обсягами поливу справи йдуть так само, як з частотою. Чим менше будете наливати води в грунт, тим краще. Перший місяць взагалі можна обійтися без традиційного поливу з лійки і обмежитися збризгуванням грунту з пульверизатора. Так точно можна буде уникнути переливів.

4. Провітрювання

Ще один важливий момент, пов’язаний з вологістю ґрунту – це регулярні провітрювання розсади, якщо вона у вас росте в міні-тепличках або під іншими укриттями.

Кришку обов’язково потрібно знімати хоча б раз в день на 1-2 години, щоб зайва волога могла потроху випаровуватися. Якщо цього не робити, то може з’явитися цвіль або навіть “чорна ніжка”.

5. Полив перед пікіруванням

Перець не дуже добре переносить традиційне пікірування, при якому коріння очищаються від грунту і підрізають. Його зазвичай пересаджують в горщики побільше разом із земляною грудкою.

Щоб було зручніше отримати перчик разом із земляною грудкою, не пошкодивши при цьому коріння, найкраще припинити полив за пару днів до переїзду на нове місце. З підсушеного грунту набагато простіше діставати рослини, ніж з вологого. Та й коріння в цьому випадку точно не ушкодяться під вагою грунту при перенесенні.

Читайте також: Розсада починає гинути: як не допустити появи чорної ніжки


Не пропустіть