Як підсилити ріст та цвітіння кімнатних рослин: надзвичайна підживка на молоці

Секрет розкішного кімнатного квітника простий: рослини потрібно любити і не просто поливати, а своєчасно підгодовувати. Адже коли квітка протягом тривалого часу “сидить” в горщику на одній лише воді – ні соковитого листя, ні буйного цвітіння вам не бачити.

Дивно, але молоко, звичайний для нас продукт, для рослин – справжній делікатес! У цій статті ми розповімо, як правильно приготувати і використовувати молочну підгодівлю для вазонів.

Молочне підживлення для рослин

Особливість молочного підживлення в тому, що воно не просто живить рослини мікроелементами, а й оздоровлює грунт. У ньому поселяються корисні бактерії, розмноження яких, перешкоджає появі грибків і плісняви, згубних для кореневої системи. Крім того, ці бактерії здатні синтезувати вітаміни, мінерали, фітогормони та інші біологічно активні речовини, необхідні для життя рослин.

Особливо змінюються після процедури підживлення молоком кімнатні троянди, герань, азалії, примули, аспарагус, фікуси. Вони стають просто розкішними!

Складові:

  • 100 мл свіжого молока
  • 1 л води
  • 3 краплі йоду

Приготування і застосування:

З’єднайте молоко з водою, додайте йод. Збовтайте суміш.

За годину до підживлення полийте вазони звичайною чистою водою. У сухий грунт молочну воду лити не можна.

Залежно від розміру горщика влийте 3-6 ст. л. приготованого добрива. Підживлюйте рослини цим розчином 1 раз в 2 тижні.

Цим же розчином можна і обприскувати рослини. Молочна вода утворює на поверхні листя і стебла тонку плівку, що захищає квітку від шкідників: павутинного кліща і щитівки. Таким способом можна боротися і з борошнистою росою, щоб не використовувати хімічні препарати.

Важливо! Молочна вода не придатна для підгодівлі пальм, кактусів і сукулентів.

Молочну підгодівлю люблять не тільки кімнатні квіти, а й городні культури: помідори, баклажани, всі види капусти, огірки. Особливо цінним молоко є в період зав’язі. Так що дачникам варто взяти цей спосіб на замітку!

 

Джерело СоВкусом

Не пропустіть