Як підібрати якісну шкільну форму?

Сьогодні на сервісі OLX можна підібрати шкільну форму будь-якого виробника. Мабуть, єдиним критерієм є лише її якість. Адже дитина проводить в цьому одязі більшу частину дня в школі.

Вибір форми для школяра: на що звернути увагу

Не важливо, обираєте ви шкільне плаття для дівчинки чи костюм для хлопчика, потрібно звертати особливу увагу на матеріал, з якого виготовлені речі. Сьогодні виробники використовують найрізноманітніші тканини. Вони відрізняються фактурою, волокнистим складом, якістю. Потрібно розуміти, що матеріал повинен мати хороші фізико-механічні та гігієнічні показники.

Від якості тканини напряму залежить і вартість виробу. Тому, якщо цінник досить високий, можна бути впевненими — дитині буде в формі комфортно та легко. Пам’ятайте, що в такому одязі школяреві прийдеться проходити не менше року, тому в цьому випадку краще не економити.

Шкільна форма з синтетики: коли вона небезпечна

Крім того, що неякісна шкільна форма буде кошлатитися на рукавах та інших вразливих місцях, є більш небезпечні мінуси її використання:

  • тіло не «дихає», адже синтетичні матеріали не пропускають достатньо повітря, тому дитина буде постійно потіти;
  • з першого пункту виходить, що постійна пітливість призведе до переохолодження і ризику захворіти.

Але синтетика небезпечна лише в тому випадку, коли в складі одягу її використовують в великій кількості. Синтетичні нитки додають до шкільної форми, щоб зробити її більш міцною. Потрібно звернути увагу, що ідеальним складом є:

  • поліестер з віскозою (полівіскоза), а також домішок вовни;
  • еластан та полівіскоза.

При цьому в складі повинно бути віскози не менше 50%, а поліестеру — не більше 40%. Лише в такому випадку ви отримаєте зносостійкий матеріал, який дозволяє шкірі вільно «дихати».

Коли вибирають спідницю, сарафан чи піджак, особливу увагу приділяють підкладці. Краще, якщо вона виготовлена зі 100% віскози. А ось поліестера краще уникати. Адже тоді підкладка буде електризуватися.

Цікаво, що від кольору шкільної форми залежить можливість учнів зосередитися на навчанні. Якщо брати одяг приглушених відтінків, то це позитивно вплине на результати роботи. А яскраві кольори будуть відволікати.

Щоб дівчинка-старшокласниця з більшим задоволенням носила шкільну форму, запропонуйте поєднувати її з різними блузками чи цікавими аксесуарами.


Не пропустіть