Як насправді формуються зморшки, і як це зупинити

Якщо м’язи обличчя вміють напружуватися і розслаблятися, немає ні перенапруги, ні птозу (провисання), то людині гарантований гарний вигляд і сяюча шкіра.  У цій статті ми розберемося, як цього домогтися.

«Хороший тонус м’язів забезпечує якісне живлення і зволоження тканин зсередини, і жодна косметика не замінить цих природних процесів», – вважають фахівці естетичної остеопатії. Однак не можна просто сходити в спортзал і «прокачати» м’язи обличчя. Що робити, розповідає Наталя Верясова, лікар-остеопат.

Хороший тонус м’язів – необхідний фактор здоров’я всього тіла, і, що особливо актуально для дівчат будь-якого віку, запорука краси обличчя. Ми різко замислюємося про м’язи обличчя: фейсбілдінг (а така дисципліна існує) не такий популярний, як фітнес. Однак, негайно кидатися накачувати м’язи обличчя сенсу немає: тонус – це не тільки навик напруження, але і якість розслаблення м’язів. Зморшки та інші недосконалості формуються на тлі перенапруження в одному місці і птозу (провисання, відсутності навантаження) в іншому. Тому першочергове завдання – збалансувати м’язову систему обличчя: тоді і зморшки розгладяться, і кровопостачання тканин буде на рівні. Як це зробити?

Фактори краси

Капи або, кажучи більш науково, міофункціональні трейнери. Ці пристосування роз’єднують щелепи, привчаючи нас до розслаблення жувальних м’язів. А звільнення цієї групи м’язів тягне за собою каскад м’язового розслаблення всього обличчя. Крім того, капи пропонують язику «згадати» правильне положення, за рахунок чого поліпшується овал обличчя і скорочується друге підборіддя (якщо воно є).

Одягати трейнери потрібно двічі на день: по-перше, на ніч, в процесі підготовки до сну – капа може працювати, поки ви читаєте книжку або дивитеся продовження улюбленого серіалу. Засипати також можна з капою в роті. З великою часткою ймовірності, ви не проспите з нею всю ніч, але навіть кілька годин розслаблення дадуть значний ефект. По-друге, одягайте трейнер на одну годину в день: закріпити нічний успіх необхідно в вертикальному положенні.

Гарна постава. Запорука якісного живлення тканин (тобто хорошого припливу артеріальної крові і швидкого відтоку венозної крові і лімфи) – це красива струнка постава. Чому? Ми звикли подумки розділяти свій організм на окремі зони, тоді як насправді в тілі все взаємопов’язано. Живлення м’язів і відтік рідини від обличчя відбувається через шию. Якщо постава порушена, всі процеси рідинного обміну сповільнюються. Показником того, що обличчя недостатньо забезпечується кров’ю, служить характерний «горбик», який виступає біля основи шиї. Якщо він невеликий, все в порядку, а от якщо він сильно виступає і навіть покритий так званою «жирової подушкою», то у людини, найімовірніше, є проблеми з живленням м’язів обличчя. Взяти і вольовим зусиллям розпрямити, розслабити шию, на жаль, неможливо, адже вона є частиною всього тіла: її форма задається загальною поставою, станом жувальних м’язів, звичними напруженнями в грудній клітці. А значить, важливо подбати про поставу взагалі – про гнучкість, здоров’я і правильну структуру всього тіла.

Правильне дихання. Якісне транспортування рідин (крові і лімфи) по тілу відбувається завдяки глибокому діафрагмальному диханню. У нашому тілі є кілька діафрагм, зокрема, під’язикова (дно ротової порожнини), грудна (розділяє грудну клітку і черевну порожнину) і тазова (дно таза). Якщо тіло гармонійне, легке і розслаблене, всі діафрагми рухаються в унісон: на вдиху – вниз, на видиху – наверх. Цей синхронний рух вирівнює тиск у всіх відділах тіла, прискорює рух рідини по тілу, забезпечує швидкий обмін речовин і якісне живлення всіх органів і систем. Якщо ж одна (або кілька) діафрагм напружені, вся система транспортування рідини збивається, лімфа застоюється, і тканини (в тому числі, тканини голови і обличчя) отримують менше поживних речовин і гірше очищаються від токсинів.

Будемо працювати!

Розібравшись в причинах, переходимо до рятівних процедур: які заходи допоможуть нам загальмувати старіння і повернути обличчю красу і сяйво?

Остеопатичні естетичні процедури. В рамках такої процедури лікар-остеопат розслабляє звичні напружені м’язи обличчя, відновлюючи його структуру і нормалізує рух рідин: зайва рідина зникає, окреслюється овал обличчя. За рахунок прискорення відтоку поліпшується і приплив: кров починає інтенсивніше живити тканини обличчя, підвищуючи їх пружність.

В рамках процедури також розгладжуються зморшки: лікар знаходить їх причину – область звичного напруження, яка «перекошує» всі м’які тканини обличчя, провокуючи створення зморшок. Щоб зрозуміти механіку цього впливу, наведу просту аналогію: деякі люди, приходячи в магазин, точно знають, яка модель одягу їм не підійде. «Я сукні із завищеною талією не ношу, вони на мені не сидять». І справа часто не в тому, що сукня погана (інші дівчата її носять із задоволенням), а в особливостях фігури і постави. Варто виправити поставу, і сукня перестане збиратися на спині і обтягувати збоку. У випадку з обличчям, ми асоціюємо особливості постави з кістковими структурами. У них також може накопичуватися напруга. М’язи обличчя кріпляться однією стороною до кісток черепа, а іншою – до шкіри обличчя.

Крім того, в процесі процедур лікар обов’язково працює не тільки з зоною обличчя та голови, а й з усім тілом: нормалізує поставу, звільняє область шиї і плечей, посилює циркуляцію рідини, вибудовує синхронну роботу діафрагм.

Самомасаж. Підтримувати досягнення лікаря бажано вдома, урізноманітнивши догляд за шкірою простими і дуже приємними процедурами.

Масаж волосяної частини голови. М’язова структура голови єдина, тому, масажуючи волосяну частину голови, ви розслабляєте, тонізуєте і буквально «піднімаєте» тканини обличчя. Акуратно візьміть пальцями волосся біля лоба і, роблячи кругові рухи, відтягніть його назад до потилиці. Боляче бути не повинно, відчуття буде приємним і розслаблюючим. Перехопіть наступні пасма і повторіть кругові рухи. Рухайтеся від чола до потилиці, надаючи рухливості і тонусу м’язам голови.

Масаж комірцевої зони – не тільки приємна, але і необхідна естетична процедура, яка забезпечує якісний обмін речовин усій області голови. Своїми руками її зробити неможливо, благо, для цього придумано безліч масажерів (як варіант – масажне крісло або турботливі руки близьких).

Міофункціональні вправи, які відновлюють природний тонус м’язів обличчя – дають приголомшливий омолоджуючий ефект, але освоїти їх можна тільки під контролем лікаря. Після 3-4 естетичних остеопатичних процедур, коли обличчя стає структурованим і розслабленим, у лікаря залишається час на те, щоб показати і детально навчити вас виконувати кожну вправу.

Йога або цигун – східні практики дозволяють не тільки вибудувати гарну поставу, а й структурувати дихання, зробити його глибоким і розслабленим. Одні з кращих рішень – дихальні вправи з курсу жіночих даоських практик: вони запускають діафрагмальне дихання, шкіра стає пружною, і навіть очі починають сяяти по-іншому.

 

Джерело Marieclaire
Не пропустіть