Як худнути уві сні: 5 науково доведених способів

У прагненні скинути ненависні кілограми ми піддаємо себе дієтам, виснажливим фізичним навантаженням і іншим випробуванням. Виявляється, існує більш доступний і приємний спосіб: можна просто спати і худнути. Ось що для цього вам буде потрібно.

Всі знають, що сон біологічно необхідний всім нам. Під час сну людина відпочиває, відновлюються функції організму, відбувається зцілення від хвороб. Вважається, що діти ростуть уві сні. Але повноцінний сон – це ще й зручний метод, який допоможе скинути зайві кілограми. Результати спеціальних досліджень свідчать, що люди, які проводили уві сні 8,5 години, могли втрачати в 2 рази більше жирових відкладень, ніж ті, хто спали лише 5,5 годин, навіть якщо вони знижували кількість калорій.

Спимо і худнемо

Є певні звички перед засинанням, які теж можуть вплинути на схуднення уві сні. Вам цікаво про них дізнатися? За допомогою цих простих хитрощів можна обдурити власний організм і направити його роботу на незначне схуднення.

1. Сон в прохолоді

Коли температура в приміщенні, в якому ви спите, занадто висока, заснути складніше. Температура тіла повинна знизитися для того, щоб людина міцно спала всю ніч. Якою має бути температура повітря в спальні?

Засипати корисно при 19 ° за Цельсієм. При даній температурі повітря певний відсоток білого жиру, що накопичується та надлишок калорій, трансформується в бурий жир, який відповідає за зігрівання тіла і спалює калорії.

2. Присвятити час собі

Перед сном ми прагнемо закінчити всі денні справи, на які не вистачило часу. І це не дуже сприятливо позначається на якості нічного сну. Фахівці рекомендують за півгодини до відходу до сну відкласти до завтра усі клопоти і присвятити цей час собі.

Корисно розслабитися, зайнятися чимось заспокійливим. Хороший ефект в даному випадку має читання або косметичні процедури. Також корисно прийняти ванну з ароматичними оліями.

3. Приглушене освітлення

Будь-яскраве світло в приміщенні може перешкодити виробленню важливого гормону сну мелатоніну.

В університеті Оксфорда в 2014 р було проведене цікаве дослідження, яке підтвердило, що ті жінки, нічний сон яких проходив в абсолютній темряві, на 21% рідше мали діагноз «ожиріння», ніж ті, які спали в більш світлому приміщенні. Тому м’яке, приглушене світло в пізній час не тільки корисне, але й необхідне.

4. Легка гімнастика перед сном

Активні фізичні навантаження не рекомендуються перед сном, так як дають додатковий енергетичний заряд, зовсім не потрібний в даний час доби. Тому є сенс приділити увагу легкій розтяжці. Таким чином ви допоможете своєму тілу повноцінно розслабитися.

Буде корисною спеціальна вправа на глибоке діафрагмальне дихання. Ось як її виконувати: вдихаємо через ніс і повільно видихаємо через рот. Зверніть увагу: в процесі дихання піднімається і опускається живіт, а не груди. Дана вправа позитивно діє на парасимпатичну нервову систему, і це допоможе вам міцно заснути.

5. Відмовитися від вживання спиртних напоїв на ніч

Вважається, що розумна порція алкоголю допоможе швидше заснути, але цей засіб не гарантує спокій і повноцінний сон.

Алкоголь, прийнятий пізно ввечері, може негативно вплинути на ваш сон у другій половині ночі. Ось як це працює: наш організм метаболізує цукор, що міститься в спиртному напої, і це заважає тілу повноцінно відпочивати.

В результаті сон стає поверхневим, може часто перериватися. Мало того, що ви погано відпочинете вночі і не виспитесь як слід, це ще й заважає позбавлятися від зайвих кілограмів.

Ну і, звичайно, варто згадати про саме спальне місце. Вибирайте зручний матрац, щоб хребту було комфортно. Також має значення подушка, на якій ви спите. Вона не повинна бути дуже об’ємною, щоб шийні хребці не відчували напругу в процесі нічного відпочинку.

Читайте також: 4 табу перед сном, які викликають безсоння і нездоровий колір обличчя


Не пропустіть