Винайдено новий пристрій, який може допомогти у діагностуванні раку

Інженери побудували пристрій, який вимірює прогресування хвороби в зразках тканин, пропускаючи через них звукові хвилі, пише Вона.

Пристрій, описаний у журналі Lab on a Chip, вимірює жорсткість структури, що оточує клітини в організмі людини, і може вказувати на те, чи з’явився рак у тканинах.

На думку дослідників, моніторинг змін у структурі тканини, що називається позаклітинним матриксом, дозволить вченим та клініцистам розробити ще один спосіб вивчення прогресування захворювання.

Вони сказали, що до цього часу виявити зміни в позаклітинному матриксі, не пошкодивши його, було важко.

У дослідженні зазначалося, що кожна тканина та орган має свою унікальну позаклітинну матрицю, так само, як змінюється планування будівель на вулиці, залежно від їхнього призначення.

У попередніх дослідженнях вчені намагалися розтягувати, стискати або застосовувати хімічні речовини до зразків позаклітинного матриксу, щоб вивчити це середовище.

Однак ці методи пошкоджували позаклітинний матрикс.

У поточному дослідженні команда Рахіма Рахімі розробила неруйнівний спосіб з’ясувати, як позаклітинний матрикс реагує на хвороби, токсичні речовини або терапевтичні препарати.

Після того, як тканина поміщають на платформу в пристрої, передавач генерує ультразвукову хвилю, яка проходить через матеріал і потім спрацьовує приймач, йдеться в дослідженні.

Електричний сигнал, який при цьому генерується, показує жорсткість позаклітинної матриці.

На підтвердження концепції дослідники продемонстрували функціонування пристрою з раковими клітинами, що містяться у гідрогелі – матеріалі, що має консистенцію, подібну до консистенції позаклітинного матриксу.

 


Не пропустіть