Молодшаємо з кожним днем: вправи, які запобігають старінню

В Азії ще в давнину знали про те, що нижні кінцівки старіють в першу чергу. У східних трактатах з цілительства були детально описані вправи, за допомогою яких можливо зміцнити ступні, і надовго зберегти молодість і здоров’я ніг. Правильне і постійне виконання цих простих прийомів, дозволить уповільнити настання вікових змін.

Старість починається з ніг!

Походіть на п’ятах і носках

Якщо регулярно ходити на носочках, п’ятах, на обох краях ступень (зсередини і зовнішньої), то ви прекрасно зміцните м’язові та кісткові тканини. Це забезпечує приплив крові до нижніх кінцівок, покращує циркуляцію крові у всьому тілі і збагачує киснем всі органи.

Стукайте по ступнях

Цей метод в давнину вважали одним з найбільш ефективних, для нормалізації кровопостачання у всьому організмі. Несильні постукування слід робити відразу за пальчиками ніг. Можете постукати паличкою з гуми або дерева, або скористатися товкачем або порожньою пляшкою. Через якийсь час ви відчуєте приплив крові і приємне потепління в усьому тілі, спокій і умиротворення. Якщо є порушення зору, потрібно посилено постукати по ділянці за другим і третім пальцями ноги по п’ять хвилин щодня – ця поверхню в східній медицині рефлекторно відноситься до очної області.

Масажуйте точку в зводі ступні

Східні фахівці радять регулярно стимулювати особливу точку – вона розташована безпосередньо в центрі склепіння ступні. Розминка сприяє посиленню притоку крові і швидкому розслабленню м’язових тканин. Кращий час для стимуляції – ранковий і вечірній. Ви можете натискати на це місце 20 раз поспіль, чергуючи стопи. Крім цього, велику користь принесе стимуляція в поєднанні з водними процедурами. У невеликий тазик або ванну налийте гарячої води від 37 до 39 градусів, добре розпарьте стопи до легкого почервоніння. Потім обома великими пальцями відразу натискайте на центри на стопах по 80 разів. По завершенні, протягом трьох-п’яти хвилин, добре розітріть обидві ступні долонями.

Масажуйте ступні цілком

Поставте стопу на носок. Відразу обома долонями проведіть зсередини і по бічній поверхні, від підстави ступні до пальців. Потім опустіть її на п’яту і точно такими ж плавними рухами розімніть передню і задню поверхню. Потім помасажуйте іншу стопу. Можна робити цей масаж в душі або ванні.

Ходіть босоніж

Найкращий масаж для ніг – це ходіння босими ногами по землі, траві, піску. У холодну пору року або при неможливості – ходіть босоніж по спеціальному килимку. Це можна робити в будь-яку пору року, постарайтеся роззутися на 10-20 хвилин і походіть. Регулярні ходіння босоніж надовго збільшують термін життя.

Виконуйте вправу «Постукування сидячи»

Ці рухи ви можете робити в будь-який час, за будь-якої можливості. При проблемах з нирками або схильності до набряків ніг – рекомендується його робити з 17 до 19 годин, коли нирки найбільш активні. Сідайте на стілець і починайте постукувати стопами. Це можна робити по черзі або одночасно, спочатку носками і пальцями, потім п’ятами, і після цього – всією поверхнею стопи. Постукуйте до відчуття тепла в стопах.

Обливайте ступні

Велику користь вашим ногам принесуть процедури з прохолодною і гарячою водою. Контрастні почергові обливання сприяють підвищенню тонусу м’язів, поліпшення кровопостачання і відступу старості. І, зрозуміло, потрібно дати ногам побільше навантаження – походити, ворушити пальчиками, згинати й розгинати ступні.


Не пропустіть