Вчені: надмірне споживання цукру скорочує життя, але не через ожиріння

Нове дослідження показало, що надлишок цукру в раціоні шкодить здоров’ю не лише через зайву вагу. Дослідження проводили вчені з Лондонського Інституту медичних наук, пише Вона.

Дослідники виявили, що скорочення терміну життя плодових мушок, які дотримувались цукрової дієти, не було пов’язане з метаболічними проблемами, викликаними надмірним споживанням цукру.

Результати, опубліковані в журналі Cell Metabolism, натомість говорять про те, що рання смерть від зловживання цукром пов’язана з накопиченням сечової кислоти.

Про шкоду надмірної кількості цукру давно відомо, але раніше це пов’язували тільки з порушеннями метаболізму, які призводили до ожиріння та діабету, які і скорочували тривалість життя на кілька років. Нове дослідження показало, що проблема не тільки в них.

З’ясувалось, що, як і сіль, цукор може викликати зневоднення. Дослідження показало, що тривалість життя мух, які харчувалися продуктами з високим вмістом цукру, не скорочувалась, якщо вони мали достатньо питної води. При цьому у них були всі метаболічні порушення, характерні для тих, хто зловживає цукром.

Тоді дослідники виявили, що надлишок цукру призвів до накопичення сечової кислоти.

Сечова кислота є кінцевим продуктом розпаду пуринів, які є важливими складовими ДНК. Але сечова кислота також схильна до кристалізації, що призводить до появи каменів у нирках. Дослідники попередили утворення каменів, збільшивши кількість питної води або блокуючи виробництво сечової кислоти медикаментами.

Отже, чи можемо ми об’їдатися молодощами, поки запиваємо їх чаєм? На жаль, ні. У мух на цукровій дієті не скорочувалась тривалість життя, поки вони мали доступ до води, але їхнє здоров’я все одно погіршувалось. Наприклад, ожиріння все ще призводить до появи серцево-судинних захворювань. Але дослідження показало, що передчасна смерть від надмірного вживання цукру не обов’язково є наслідком самого ожиріння.

“Буде дуже цікаво дослідити, як наші результати з мухами переносяться на людину і чи призведе накопичення сечової кислоти в організмі людини до тих самих наслідків”,- сказала доктор Хелена Кохем.

Те, що цукрова дієта погіршує функціонування нирок і призводить до накопичення сечової кислоти в людському організмі, вже встановили вчені з Кільського Університету в Німеччині.

 

 


Не пропустіть