Вологозарядний полив саду восени: яким рослинам він корисний, а яким – ні

Восени багатьом деревам особливо необхідна додаткова турбота. Зокрема, це вологозарядний полив. Що це таке і коли цей метод потрібно застосовувати?

Що таке вологозарядний полив

Вологозарядний полив призначений для насичення рослин вологою перед тривалим холодним періодом. Найчастіше садівники вважають, що дощів, що пройшли влітку, достатньо для рослин, щоб вони нормально перенесли зиму. Однак це не так, і якщо осінь видається посушлива, то вони буквально благають людину про допомогу. Такою допомогою якраз може стати цей спосіб поливу.

Цей захід допомагає деревам спокійно пережити осінь без дощів, а також сувору зиму, до того ж він дозволить їм легше адаптуватися до весни і вчасно розпустити бруньки. Це особливо важливо в тому випадку, якщо зима була малосніжною, а навесні випадало мало дощів.

Як здійснювати полив

Для старої рослини знадобиться близько ста літрів води на квадратний метр. Якщо ж вона молода, то можна обмежитися половиною цього об’єму. Якщо дерево старе, то полив можна збільшити в два рази.

Для старих і вікових дерев полив здійснюється в один день. Для молодих загальна кількість води ділиться на 2 або 3 дні і проводиться рівномірно.

Кому він корисний

Вологозарядний полив необхідний таким культурам, як плодові, ягідні, горіхоплідні декоративні деревні. Необхідність даного поливу обумовлена, в першу чергу, літньою засухою, а також браком опадів восени. Причому осіння посуха небезпечніша за літню для рослин, тому що мала кількість сонця негативно позначається на їх життєдіяльності, а також тим, що восени коренева система рослин не така активна і вже не може добувати собі воду з глибоких шарів грунту.

Кому вологозарядний полив може зашкодити

Такий полив може бути шкідливий для кісточкових культур. Справа в тому, що їх ахіллесовою п’ятою є коренева шийка, навколо якої ні в якому разі не повинна скупчуватися вода, інакше ця зона може згнити, що згодом призведе до загибелі всього дерева. До подібних рослин відносяться: алича, вишня, черешня, абрикос, слива та інші кісточкові.

Також подібний спосіб поливу може негативно позначитися і на інших культурах, якщо вони ростуть на важких глинистих ґрунтах або в місцях, де скупчуються грунтові води, а також на знижених ділянках.

Таким чином, до кожного дерева в саду потрібно мати особливий підхід, але зусилля обов’язково окупляться підвищеною врожайністю в майбутньому.

Читайте також: Заміна грунту в теплиці восени: коли це вже дійсно необхідно


Не пропустіть