Вітаміни, які необхідні жінкам після 50 років

Ні, ми не закликаємо вас просто зараз бігти за вітамінами в аптеку. В першу чергу необхідно проконсультуватися з лікарем! Тільки фахівець може визначити, які вітаміни вам необхідні і їх добову дозу.

Ми тільки розповімо, які вітаміни особливо важливі для здоров’я жінки після 50 років. Слідкуйте за тим, щоб організму вистачало саме цих мікроелементів.

Вітамін D

Брак вітаміну D призводить до серйозних проблем – від раку до діабету другого типу. Щоб відновити норму вітаміну в організмі, достатньо прогулюватися по 20 хвилин під променями сонця або їсти рибні страви кілька разів на тиждень.

Кальцій

Гормон естроген перешкоджає вимиванню кальцію з організму. Після 50 років його рівень рідко падає, що шкодить кісткам, зубам і суглобам. Заповнюйте дефіцит кальцію, додаючи в щоденний раціон сир, мигдаль, вівсянку, горох і часник. У форматі добавок кальцій рекомендується пити тільки за призначенням професійного лікаря.

Омега-3

Жирні кислоти покращують здоров’я серцево-судинної системи, тому лікарі рекомендують додавати в меню рибу, насіння, авокадо і горіхи. Інших способів продовжити життя ще не придумали.

Вітамін С

Вітамін C в першу чергу підтримує наш імунітет, а значить, він необхідний в будь-якому віці. Однак після 50 років наш організм вже не так активно виробляє колаген, який необхідний кісткам і шкірі. На думку лікарів, людям старше 50 років його необхідно вживати до 1000 мг в день.

Вітамін Е

Цей вітамін впливає на когнітивні здібності людини і здоров’я її нервової системи. У період менопаузи жінкам особливо необхідний вітамін Е. Адже антиоксидант ефективно бореться з вільними радикалами, які і прискорюють процес старіння.


Не пропустіть