Вітамін D: 7 найкращих продуктів, та ​​7 важливих переваг для здоров’я

Вітамін D – жиророзчинний вітамін. Він відрізняється від більшості вітамінів, необхідних нашому організму. Ви будете здивовані, дізнавшись, що це більше, ніж просто вітамін; він діє як прогормон і впливає на гормональний баланс і імунну систему організму.

Вживання продуктів з вітаміном D допомагає уникнути багатьох проблем зі здоров’ям, які можуть виникнути через його дефіцит. На ринку доступні добавки з вітаміном D. Є два види добавок – вітамін D2 і вітамін D3. Перед прийомом таблеток або капсул вітаміну D завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем. Існують різні способи, якими ви можете включити продукти з вітаміном D в свій раціон. Варіанти продуктів легко доступні, якщо ви не веган.

Продукти, багаті вітаміном D

Давайте подивимося на список з 7 найкращих продуктів з вітаміном D, які варто включити в свій раціон.

1. Жир печінки тріски

Жир печінки тріски – одне з найпопулярніших джерел жирних кислот омега-3. Крім того, він також є багатим джерелом вітаміну D. Його регулярне вживання сприяє зміцненню і здоров’я кісток, покращує роботу мозку, запобігає серцевим захворюванням і знижує ризик раку.

2. Лосось

Лосось – риба, яка подобається багатьом. Він має високий вміст жиру, що робить його багатим джерелом вітаміну D. Це також хороше джерело омега-3 жирних кислот, які корисні для кісток і суглобів і загального самопочуття. Вітамін D в лососі допомагає захистити нервову систему від вікових пошкоджень і навіть може служити антидепресантом.

3. Сире молоко

Молоко також є досить хорошим джерелом вітаміну D. Склянка молока забезпечить 20% вашої потреби у вітаміні D. Вибирайте незбиране жирне молоко замість знежиреного. Інші молочні продукти, такі як сир, морозиво і йогурт, не містять вітамін D.

4. Гриби

Гриби – єдині рослинні джерела вітаміну D. Вони також багаті вітамінами B – B1, B2 і B5 і таким мінералом як мідь. Ви можете споживати білі гриби або гриби шіїтаке і отримувати свою дозу вітаміну D.

5. Сир Рікотта

Сир Рікотта – єдине джерело вітаміну D, який міститься в молочних продуктах. Він містить в п’ять разів більше вітаміну D в порівнянні з іншими видами сиру. Сир Рікотта – популярний сорт; він зроблений з овечого, козячого або коров’ячого молока.

6. Скумбрія

Скумбрія – це різновид риби з високим вмістом вітаміну D. Вона також є багатим джерелом омега-3 жирних кислот, що робить її корисною для здоров’я серця, кісток, суглобів і загального розвитку організму.

7. Яйця

Яйця містять вітамін D, але в невеликій кількості. Одне яйце в день задовольняє 10% добової потреби у вітаміні D. Крім вітаміну D, яйця є відмінним джерелом білка і вітаміну B12, тому ви обов’язково повинні включити їх в свій раціон.

Користь вітаміну D для організму

Вітамін D діє в організмі більше як гормон. Він впливає на роботу нейротрансмітерів, здоров’я серця і запальні реакції. Ось 7 важливих переваг вітаміну D:

1. Міцніші кістки

Міцні кістки завжди пов’язані з кальцієм. Але не ігноруйте роль вітаміну D. Він діє як сильний стимулятор відкладення кальцію в кістках, тим самим допомагаючи зробити ваші кістки міцними і здоровими. Вітамін D також допомагає підтримувати рівень фосфору в організмі, що є ще одним важливим фактором для здоров’я і міцності кісток.

2. Захищає від серцево-судинних захворювань.

Оптимальний рівень вітаміну D буде корисний для вашого тіла в довгостроковій перспективі. Видно, що люди з дефіцитом вітаміну D схильні до підвищеного ризику високого кров’яного тиску, проблем з серцем і гіпертонії.

3. Підтримує імунну систему.

Вітамін D підтримує «клітини-вбивці» імунної системи. Ці клітини-кілери не діють в організмі до тих пір, поки вони не знадобляться для знищення патогенів. Вони покладаються на сигнали, які надсилає тіло, щоб активувати їх. Вітамін D – один з найбільш важливих компонентів цих сигналів.

4. Зниження ризику діабету II типу.

Діабет II типу зустрічається рідше, але він може привести до довгострокових несприятливих наслідків для вашого здоров’я. Вітамін D грає важливу роль в зниженні ризику діабету II типу. Недостатній рівень вітаміну D може негативно позначитися на секреції інсуліну і толерантності до глюкози.

5. Знижений ризик розвитку раку

Достатня кількість вітаміну D в організмі може допомогти знизити ймовірність виникнення різних типів раку, таких як рак товстої кишки, грудей, яєчників і простати. У недавньому дослідженні було виявлено, що 70% жінок з раком грудей відчували дефіцит вітаміну D.

6. Здорова вагітність

У вагітних жінок з дефіцитом вітаміну D підвищується ризик необхідності кесаревого розтину. Це також пов’язано з гестаційним діабетом і бактеріальним вагінозом (найбільш часта причина вагінальних інфекцій у вагітних). Низький рівень вітаміну D може призвести до атопічних і алергічних дитячих захворювань (таким як астма, екзема і дерматит у немовлят).

7. Допомагає уникнути синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ)

СПКЯ – основна причина безпліддя у жінок. Дослідження показало, що у багатьох жінок з СПКЯ був дефіцит вітаміну D. Низький рівень вітаміну D пов’язаний з різними метаболічними факторами ризику, такими як СПКЯ і т.д.

Дефіцит вітаміну D

Дефіцит вітаміну D може призвести до розм’якшення кісток, який називають остеомаляцією, або до кісткової аномалії – рахіту. Найбільш часті симптоми включають:

  • втому;
  • низьке лібідо;
  • безпліддя;
  • тривогу;
  • депресію.

Проконсультуйтеся з лікарем з приводу дефіциту вітаміну D і прийому добавок.

Читайте також: 3 вітаміни, за допомогою яких ти схуднеш в 2 рази швидше


Не пропустіть