Від немовлят до людей похилого віку: скільки потрібно спати і чому?

Сон є важливою частиною життя. Від його якості і тривалості залежить здоров’я і психічне самопочуття.

При нестачі сну людина стає більш дратівливою, значно збільшується ризик депресії, відбуваються гормональні збої, які здатні спровокувати цілий ряд захворювань. Сон допомагає організму відновлюватися в усіх сенсах цього слова. Особливо важливий нормальний режим сну для дітей і підлітків – інакше можуть виникати різні проблеми, навіть порушеня психічного розвитку.

Багато хто прагне спати менше в гонитві за продуктивністю, однак варто знати, що все влаштовано навпаки. Якщо ви регулярно спите менш як сім годин, то ваша продуктивність сильно знижується – потрібно набагато більше часу для виконання тих чи інших справ. Тому економія часу безглузда.

Величезна кількість наукових досліджень стверджують, що дорослій людині необхідно 8-9 годин сну. Дослідження показують, що ті, хто регулярно спить менш як сім годин на добу, сильно ризикують підірвати здоров’я. Однак на кількість необхідного сну впливають і індивідуальні особливості організму, а також харчування, спосіб життя та інші фактори.

Новонародженим дітям необхідно спати 14 годин. Від року до двох норма становить 11 годин. Для дітей дошкільного тривалість варіюється від 10 до 13 годин. Для школярів необхідно 9-10 годин сну. Така ж кількість сну потрібна і людям похилого віку.

Джерело 7mednews
Не пропустіть