Вчені: високий вміст заліза в легенях може погіршувати прояви астми

Накопичення заліза в тканинах і клітинах легенів призводить до найгірших нападів астми та заважає легеням виконувати свої функції, пише Вона.

Дослідження, перше яке вивчало зв’язок між астмою та накопиченням заліза в легенях, було опубліковане в European Respiratory Journal.

Експерименти на мишах також показали, що надлишок заліза в легенях викликає посилення виділення слизу та рубцювання легенів, що призводить до звуження дихальних шляхів і утруднює дихання.

“Нашим органам і тканинам потрібне залізо для нормального функціонування, але інфекціям в організмі також потрібне залізо. Саме тому наш організм приховує його всередині клітин, де інфекції не можуть отримати доступ до заліза. Це може призвести до накопичення заліза в клітинах і тканинах сусідніх органів “,- сказав провідний автор дослідження Джей Хорват.

“Є дані, що нерегулярне споживання заліза та його аномальний рівень у тканинах пов’язані із захворюванням легенів. Ми знаємо, що як високий, так і низький рівень заліза пов’язаний з проявами астми, але не ясно, чи накопичення заліза в легенях сприяє розвитку хвороби. Ми прагнули дослідити зв’язок між залізом та астмою, щоб краще зрозуміти, підвищений чи знижений рівень заліза в клітинах легенів погіршує стан хворого”.

Дослідники провели тести, щоб оцінити рівень заліза в зразках клітин дихальних шляхів і встановили, що рівень заліза поза клітинами легенів у пацієнтів із астмою нижчий порівняно зі здоровими людьми; Рівень заліза також був значно нижчим у людей з важкими випадками астми порівняно з тими, у кого була астма легкої та середньої тяжкості.

Результати показали, що підвищений вміст заліза у легенях та знижений – поза ними, пов’язаний зі зниженням легеневої функції та прогресуванням астми.

Після цього науковці провели тести на мишах з метою визначити, чи вплине підвищення рівня заліза в клітинах легенів на ступінь тяжкості астми. Результат був позитивним.

Професор Хорват пояснив: “У людини секреція слизу та рубцювання легенів звужує дихальні шляхи, викликаючи обструкцію повітряних потоків та утруднення дихання. Ці симптоми поширені при астмі та інших хронічних захворюваннях легенів. Наші дані показують, що збільшення концентрації заліза в клітинах і тканинах легенів призводило до збільшення цих ефектів”.

Для підтвердження висновків та розробки нових методів терапії для астматиків потрібні подальші дослідження.


Не пропустіть