Вчені назвали симптоми цукрового діабету, які часто не викликають занепокоєння

Як показує практика, у багатьох людей цукровий діабет довгий час розвивається непомітно. При цьому можуть бути присутніми симптоми, але хворі просто не пов’язують їх з діабетом.

Фахівці The Global Diabetes Community розповіли про поширені симптоми цукрового діабету, які часто з’являються під час розвитку захворювання, але багато хворих вважають, що це безпечний стан або зовсім не звертають уваги.

Однією із найбільш поширених ранніх симптомів діабету є постійна втома. Вона пов’язана з тим, що виникає дисбаланс між кількістю глюкози та інсуліну. Тому така втома не проходить після відпочинку і навіть тривалий сон може не відновити енергію.

Ще один поширений симптом – постійна спрага і сухість у роті. На цей чинник багато хто просто не звертає увагу, вважаючи, що жага викликана спекою, навантаженнями, їжею або іншими факторами.

Тривогу повинен викликати неконтрольований апетит. Ця проблема знайома багатьом людям, що страждають від різних захворювань – від порушень гормонального фону до ожиріння. Проте, так може проявляти себе і цукровий діабет.

Серед симптомів, які найчастіше викликають занепокоєння вважаються погане загоєння ран і порушення сну. Фахівці стверджують, що це пов’язано з тим, що безсоння і незагойні рани доставляють більше клопоту пацієнтам, ніж менш помітні симптоми, такі як спрага або напад переїдання.

Джерело 7mednews

Не пропустіть