Вчені: кофеїн може покращити нашу концентрацію

Дослідження показало, що споживання кофеїну покращує нашу концентрацію, однак не стимулює творчість. Хоча давно відомо, що кофеїн робить людей більш уважними, зосередженими та покращує моторику, його вплив на творчість раніше не досліджували, пише Вона.

“У західній культурі кофеїн традиційно асоціюється з творчістю та богемним способом життя. Важко уявити письменника без чашки міцної кави, а програміста – без банки енергетика. Однак, це не більше, ніж звичайний стереотип”,- каже Дарія Забеліна, доцент Університету Арканзасу.

В дослідженні, яке опублікували в журналі Consciousness and Cognition, розділяють “конвергентне” та “дивергентне” мислення. Перше характеризується пошуком конкретного рішення проблеми, так званої “правильної відповіді”, тоді як друге характеризується генерацією нових ідей та творчим підходом до розв’язання завдань.

В ході дослідження науковці з’ясували, що кофеїн стимулює саме конвергентне мислення, тоді як на дивергентне майже не впливає.

Щоб отримати результат, вчені давали 80 добровольцям таблетку кофеїну або плацебо, а потім провели стандартні тести на конвергентне та дивергентне мислення, робочу пам’ять та настрій.

Впливу кофеїну на робочу пам’ять теж не виявлено, однак ті, хто вживав кофеїн, мали кращий настрій, ніж ті, кому дісталося плацебо.

“200 мг кофеїну допомогли ефективніше розв’язувати завдання, однак не покращили творче мислення”,- каже Забеліна. “При цьому творче мислення не погіршилось, тож можете продовжувати пити свою каву, вона не зашкодить”.

Не пропустіть