У липні потрібно приділяти томатам особливу увагу. Чим обробити кущі від фітофтори

Влітку у садівників розпал роботи. У липні слід приділити увагу помідорам, якщо ви хочете отримати щедрий урожай. Їх не тільки потрібно поливати, а й проводити профілактичну обробку спеціальними засобами. Тим самим ви не тільки захистите томати від шкідників, а й до самих холодів будете ласувати смачними овочами.

Фітофтора – головна хвороба помідор

Найчастіше це захворювання у томатів проявляється в дощову погоду. Однак може виникнути і при інших умовах. Також деякі садівники занадто щільно висаджують овочеві культури і надто рясно їх поливають. При таких умовах може з’явитися фітофтора. Можуть з’явитися і інші шкідники, а також плями гнилі і багато іншого. Тому помідори потрібно обов’язково обприскувати. Тим самим ми не тільки боремося зі шкідниками і попереджаємо їх появу, а й підгодовуємо коріння, підвищуючи імунітет у рослин.

Про засоби обробки

Запам’ятайте, що помідори слід обробляти з кінця червня і до кінця сезону. Найголовніше – це підібрати засоби, нешкідливі для людини і згубні для шкідників. До них можна віднести “Превікур”, “Енерджі”, “Провізор”, “Ордан” і т. д. Також для обробки листя використовують мідний купорос, але з великою обережністю. Не варто захоплюватися цим методом, адже мідь буде накопичуватися в плодах.

На вашій ділянці є ранні томати? Ви хочете їх захистити від фітофтори та інших шкідників? В такому випадку вдалим рішенням буде обприскування “Фітоспорином”. Помідори вже через кілька днів можна буде вживати в їжу.

Засобів для обробки томатів існує дуже багато. Найголовніше – читайте уважно інструкцію і вибирайте те, що підходить для вашої ділянки.

Обробку слід проводити тільки в масці і в рукавичках, а також в безвітряну погоду. Як правило, це роблять не частіше, ніж один раз в два тижні. Пам’ятайте, що хворобу легше попередити ніж лікувати!

Читайте також: Криві огірки: що потрібно зробити, щоб цього не допустити


Не пропустіть