ТОП-5 продуктів для зміцнення судин

Серцево-судинна система вимагає від нас постійного контролю за своїм станом. Неможливо підтримувати судини міцними, якщо ви зловживаєте жирною їжею, алкоголем і іншими продуктами, такими, що порушують нормальне функціонування цієї важливої ​​системи. Однак в наших силах продовжити молодість судин і запобігти їх закупорці, для цього необхідно збалансувати раціон і вести досить активний спосіб життя. Сьогодні ми вирішили скласти список з п’яти основних продуктів, які покликані зберегти еластичність наших судин.

Лимон

Велика кількість вітаміну С, а також різних ефірних олій і антиоксидантів роблять лимон просто незамінним продуктом в нашому раціоні. Крім вживання в свіжому вигляді, кардіологи радять раз на рік проводити чистку судин препаратами на основі лимона, щоб знизити рівень холестерину. Крім цього лимон здатний:

  • Виводити токсини.
  • Підвищувати загальний тонус судин.

Однак при захворюваннях травної системи лимон слід використовувати з обережністю.

Калина

Ще один «гіпервітамінізований» продукт, який використовується в різних областях, в тому числі і для підтримки здоров’я судин. Важливий момент: вживати калину необхідно разом з кісточками, так як в них містяться основні ферменти. Калина допомагає:

  • Зміцнювати стінки судин.
  • Знижувати тиск.

Незважаючи на всю користь, є ризик розвитку тромбозу, так як продукт підвищує згортання крові.

Зелений чай

Про користь зеленого чаю ходять легенди. Як тільки його не використовують: і для схуднення, і для очищення шкіри, і в складі засобів для підтяжки шкіри, однак найкраще вживати чай за прямим призначенням – так він працює найкраще.

Високий вміст кофеїну викликає неоднозначну реакцію у фахівців, так як чай здатний підвищувати артеріальний тиск, що не кращим чином позначається на роботі серця. Проте зелений чай прекрасно чистить артерії, тому пийте його сміливо, але не вживайте більше двох чашок в день.

Червоне сухе вино

Йдеться саме про марочні вина, а не про столові напої – це важливий момент. Вживання сухого вина в невеликих кількостях раз в пару місяців допомагає:

  • Збільшити концентрацію азоту в крові.
  • Зменшити кількість ендофелінового білка, який є причиною атеросклерозу.
  • Зберегти еластичність судин.

Мед

Мед з давніх часів використовується як ліки, так як вміст корисних компонентів просто вражає. Варто вам замінити цукор на мед, як ви помітите велику різницю в загальному стані здоров’я:

  • Мед постачає серце необхідними мінералами.
  • Знижує щільність крові.

Врахуйте, що при вживанні меду необхідно виключити солодощі, інакше є ризик стрімкого розвитку цукрового діабету та інших ускладнень.

Джерело

Не пропустіть