Стоматологи: які зубні коронки і протези провокують рак

Зубні коронки і протези, зроблені з різнорідних матеріалів, можуть стати причиною розвитку раку, стверджують лікарі. Небезпечними є зламані зуби, які дряпають слизову оболонку, а також коронки з різнорідних металів, між якими протікає електричний струм, і різнорідні протези. Також проблеми можуть розпочатися через куріння електронних сигарет.

Небезпечною хворобою є гіперкератоз, який, як правило, проявляється у вигляді округлих або лінійних белесоватих утворень на слизовій оболонці рота. Тому, якщо ви побачили виразки в ротовій порожнині, негайно звертайтеся до лікаря.

Дехто вважає, що коли виразка перестає боліти, то це є поліпшенням. Насправді, зникнення больових відчуттів може бути поганою ознакою, що свідчить про початок раку.

78% пацієнтів із злоякісними утвореннями в області голови та шиї потрапляють до онкологів на тій стадії, коли їм може допомогти тільки операція, стверджують медики.

Рак голови та шиї – назва групи пухлинних захворювань, первинний осередок яких локалізується в слизовій верхніх дихальних шляхів і верхній частині шлунково-кишкового тракту. До цього захворювання більшою мірою схильні чоловіки старше 50 років, причому спостерігається чітка кореляція між захворюваністю і курінням.

Джерело 7mednews

Не пропустіть