Шлях до ідеалу: до яких проблем призведе швидке схуднення

Будь-якій жінці хочеться відчувати себе впевнено в своєму тілі, для цього дівчата йдуть часом на радикальні заходи, а саме починають стрімко худнути. Однак подібні експерименти не просто шкідливі для здоров’я, але і небезпечні для життя, пише Вона.

У соцмережах ми кожного дня бачимо дівчат з неймовірно тонкими таліями і точеними стегнами. Про те, що фото пропущено через десятки фільтрів, замислюються не всі.

Ми вирішили розібратися, до яких неприємних наслідків призведе несвідоме прагнення отримати струнке тіло.

Страждає ваше серце

Як і зайва вага, недостатня маса тіла може провокувати збої в роботі серцево-судинної системи. Організму потрібен час, щоб звикнути до вашої нової ваги, саме тому так важливо скидати зайву вагу поступово, а не за тиждень. При різкій втраті ваги знижується об’єм крові, а судини не встигнуть підлаштуватися, через що тиск почне змінюватися стрибками. Задумайтесь над цим.

Проблеми з гормонами

Ви напевно знаєте, що жирова клітковина бере активну участь в синтезі деяких гормонів. Відповідно, у жінок, чия вага стрімко знижується, падає рівень важливих гормонів, далі – порушення менструального циклу, проблеми із зачаттям і загальним станом організму. Жіноча статева система дуже чутлива і важко піддається коригуванню при будь-яких збоях, так що жартувати з нею точно не варто.

Порушення травлення

Жорсткі дієти вдаряють по шлунково-кишковому тракту мало не в першу чергу. Як підсумок – виразки, гастрити і СРК. Шлунковий сік починає роз’їдати стінки шлунку, дванадцятипалої кишки, приводячи до серйозних проблем, які вам доведеться вирішувати з гастроентерологом. Крім того, зниження рівня надходження харчових волокон в кишечник призводить до погіршення його перистальтики, приводячи до запорів і подразнення його стінок.

Вага може повернутися

Не кожна людина готова слідувати обраному режиму харчування тривалий час. Після того, як ви скинете ненависні кілограми, ви можете швидко наїсти їх назад, якщо не візьмете себе в руки. Подумайте, чи готові ви постійно харчуватися в подібному режимі досить тривалий час, а не тільки в період, коли вам потрібно скинути кілька кілограмів.

Авітаміноз

Через відмову від необхідних для підтримки всіх систем організму поживних речовин може розвинутися справжнісінький авітаміноз. До його проявів відносять постійні запаморочення, сухість шкіри, погіршення стану волосся і нігтів, і це лише деякі симптоми. Відновлення може зайняти тривалий час.

Депресія

Відмова від улюбленої їжі порадує вас відображенням у дзеркалі, але ви все частіше почнете відчувати обурення через те, що не можете дозволити собі ті продукти, до яких ви звикли. Доведеться жорстко обмежувати себе в їжі, коли ви підете кудись з компанією, де ніхто не сидить на жорсткій дієті. Все це призводить до розладу, відчуття, що ви не живете повноцінним життям, а там недалеко до депресії.

 


Не пропустіть