Що необхідно зробити з полуницею після збору врожаю, щоб в наступному році зібрати ще більше

Після плодоношення у полуниці настає «відпочинок», рослини починають підготовку до наступного сезону. Коли урожай зібраний, потрібно провести нескладні агротехнічні роботи, необхідні для нормальної зимівлі.

Що потрібно кущам полуниці після збору врожаю

У другій половині літа, після збирання ягід, закладається майбутній урожай. Догляд за культурою в цей період зводиться до обрізки, підгодівлі і обробки від недуг і шкідників.

Обрізка

Коли урожай зібраний, полуничним кущам потрібне оновлення. Тривалість життя листків 30-45 днів, після чого вони відмирають.

Через 2-3 дні після знімання останніх плодів, зрізають під основу гострим стерильним секатором мляві, плямисті, пошкоджені хворобами та шкідниками старі листові пластини. Відривати їх не варто, щоб не травмувати кущ. Після обрізки на кожній розетці повинно залишитися в середньому від 3 до 5 зелених молодих лисків.

Після трьох років життя, рослини дуже активно викидають вуса, витрачаючи на їх формування багато енергії, що призводить до зниження врожайності. Тому, надлишкові вуса регулярно видаляють гострими продезінфікованими ножицями або секатором.

У випадках, коли вік полуничних кущів перевищує 3 роки, або рослини сильно уражені хворобами або комахами-шкідниками, наземну частину прибирають повністю, залишаючи пеньки, максимальним розміром 3-5 см.

Підживлення

За час плодоношення полуниця вичерпала поживні речовини з грунту, внесені раніше. Для закладання плодових бруньок, культура потребує додаткового підживлення.

До середини серпня полуницю підгодовують 1-2 рази з проміжком 10-14 днів. У цей період доречним є застосування азотних добрив в невеликому дозуванні, щоб не допустити жирування кущів.

З органіки можна підгодувати рослини розчином коров’яку, розведеним водою в пропорції 1:20, нормою витрати 10 л складу на 7-8 дорослих або 20-25 молодих кущів.

В якості мінеральної підгодівлі доцільним є внесення комплексних добрив (амофоски, нітрофоски). На 1 кв. м грядок необхідно висипати в міжряддя 10-15 г гранул, полити і заглибити в землю.

З середини серпня до 20 вересня проводять ще 1-2 підживлення, з інтервалом 10-14 днів. Для цього в 10 л води додають по 1 ч. ложці суперфосфату і калійної солі, перемішують до однорідності і вносять склад вранці або ввечері по вологому грунті, витрачаючи 1-2 л на кущ.

Замість мінеральних препаратів можна скористатися попелом, який висипають навколо рослин, в кількості 3-4 ст. ложки на кожну. Після чого грядки поливають.

Обробка від шкідників і хвороб

До обробки полуничної плантації від хвороб і шкідників приступають відразу після обрізки старого листя і непотрібних вусів. Для цих цілей використовують:

  • Фітоспорин М – для поливу 2 кв. м посадок потрібно в 10 л води додати 1 ст. ложку концентрату, і перемішати;
  • 10 крапель йоду + 40 крапель зеленки розводять в 10 л води, і рясно обприскують рослини бажано у вечірній час.

Якщо кущі старі, або сильно інфіковані обробку повторюють через 1,5-2 тижні.

Читайте також: Чим в жовтні підживити полуницю, щоб наступного року зібрати щедрий урожай


Не пропустіть