Садові трави: у жовтні саме час подбати про те, щоб вони не вимерзли взимку

Багато садових трав не переносять морози і низькі температури. Тому якщо ви хочете, щоб з настанням весни лаванда, м’ята, шавлія, меліса, орегано і розмарин порадували свіжими гілочками, їм потрібно забезпечити правильний захист від зими. При цьому кожен вид вимагає специфічного догляду, про що садівник повинен знати.

Садові ароматні трави

Велика частина трав є багаторічними рослинами, а це означає, що восени вони скидають свої надземні частини, а навесні знову повністю проростають з кореневища. До них відносяться, наприклад, м’ята, меліса і орегано. Здорове листя цих трав можна збирати і сушити до зими.

Деякі трави з роками дерев’яніють. Це означає, що їх пагони не з’являються з кореневища щороку заново, а розвиваються в міцний стовбур, з якого навесні виростають нові пагони. Сюди можна віднести лаванду, шавлію, чебрець.

Зрізати стебла цих трав восени рекомендується тільки в міру необхідності. Навесні їх значно вкорочують. У шавлії на стеблах вже восени можна побачити майбутні бруньки. У наступному році саме над лінією їх формування виконується обрізка старих стебел.

Захистіть ніжні трави флісом

Крім зимостійких трав є ще такі, які потрібно берегти від занадто сильних морозів, особливо якщо немає снігу. До них відносяться, наприклад, лаванда, шавлія, лавровий лист. Їх можна залишати на вулиці, потрібно тільки вкрити. Добре підходить для цих цілей товстий фліс. Зазвичай беруть чотири міцні палиці, а між ними натягують фліс. Цю конструкцію викладають поверх посадок. Між іншим, фліс пропускає воду, світло і повітря і працює як снігове покривало. Додатковий захист рослини отримують, якщо грунт замульчувати, тобто покрити шаром подрібненої кори або листя завтовшки близько п’яти сантиметрів. Цей шар вбереже коріння рослин від заморозків. Навесні, як тільки минула небезпека заморозків, фліс знову знімають.

Зберігайте в будинку особливо цінні і ніжні трави

Лимонна вербена, базилік, пеларгонія дуже чутливі до заморозків. Ці рослини не переносять мінусові температури і обов’язково повинні перебувати в приміщенні, якщо є ризик заморозків. Дуже важливо: рослинам потрібна підвищена вологість. Сьогодні в наших квартирах цього зазвичай не вистачає. Тому краще всього поставити таз з водою поруч з травами або використовувати кімнатний фонтанчик. Не дозволяйте кореневій грудці пересихати і регулярно перевіряйте її на наявність шкідників. Щоб садові трави не вимерзли взимку, потрібно лише трохи часу і уваги.

Читайте також: Обов’язковий догляд за вишнею у вересні і жовтні: всього 5 кроків, які потрібно зробити вже зараз


Не пропустіть