Обов’язковий догляд за вишнею у вересні і жовтні: всього 5 кроків, які потрібно зробити вже зараз

Вишня – це джерело вітамінів і чудові ласощі для дітей і дорослих. Напевно, на вашій дачній ділянці росте пара-трійка цих смачних дерев. Вишня вважається надійним холодостійким і посухостійким деревом, тим не менше, це зовсім не означає, що вишня не потребує постійного догляду та уваги.

Гарні садівники намагаються восени оточити турботою всі плодові дерева, але особливу увагу приділяють саме вишні, щоб на наступний рік зібрати багатий і корисний урожай яскравих і соковитих ягід.

Правила догляду за вишнею восени

Радимо не нехтувати цими простими правилами. На виконання цих маніпуляцій потрібно всього кілька годин, але витрачений час і сили допоможуть перенести вишням зиму з мінімальними втратами.

Правило 1. Наведіть порядок на дереві. Намагайтеся зробити максимальну кількість робіт – обрізати старі і зламані гілки, змастити місця зрізу садовим варом, захистити і намастити всі тріщинки на корі (в них на зиму можуть ховатися різні шкідники). Також приберіть листя і опалі плоди, навіть якщо вони знаходяться за пристовбуревим колом.

Правило 2. Перекопайте грунт в пристовбуревому колі дерева. Глибина заглиблення лопати – близько 15 см, щоб не пошкодити кореневу систему дерева. Розпушіть грунт граблями і видаліть коріння бур’янів. Можна вкрити невелику площу пристовбурного кола агроволокном.

Правило 3. Наступний крок – добре поливаємо дерево. Для якісної вологозарядки під зиму бажано використовувати не менше 3 відер води на кожен квадратний метр площі пристовбурного кола вишні. Якщо осінь видалася суха, без дощів, то кількість відер на 1 кв.м. доходить і до 5-ти.

Правило 4. Починайте удобрювати дерево вже у вересні, так як саме вишня навесні першою прикрашає сад своїми білими квітами. Для цього можна використовувати пташиний послід (розбавлений водою), перегній або компост торфу. Хороший варіант підживлення – фосфор + калій. Не відкладайте підгодівлю на весну – дерево після плодоношення ослаблене, і йому перед холодами потрібно поповнити запаси відсутніх компонентів. Але й затягувати підгодівлю восени також не варто. Чим пізніше ви це зробите, тим сильніше продовжите період сокоруху вишні, що може негативно відбитися на зимівлі дерева. Підживлення проводиться тільки кореневе.

Правило 5. Останній крок – утеплити і побілити стовбур. Молоді дерева радимо обернути мішковиною, декількома шарами газет, обв’язати ялиновим гіллям. Стовбури дорослих дерев бажано побілити. Процедура захищає кору від негативного впливу сонячних променів взимку, а також відлякує гризунів. В побілку можна додати трішки залізного купоросу. Не рекомендуємо робити побілку занадто рано. Оскільки осінні дощі можуть передчасно змити всі наші зусилля.

Читайте також: Основні помилки при осінній посадці малини


Не пропустіть