Ростуть навіть на піску: 6 рослин для “бідного” грунту

Існують багаторічні та однорічні рослини, які можна посадити навіть на не дуже родючому ґрунті. Ними оформляють ті куточки саду, де зазвичай не розвиваються інші культури.

Золотарник звичайний

Суцвіття золотарника складаються з невеликих кошиків і можуть бути кистевидними або колосоподібними. Цей багаторічник швидко розростається, не вимагаючи підгодівлі мінеральними і органічними добривами.

Коренева система рослини сягає глибоко в грунт.

Розмножують золотарник звичайний діленням куща. Найкраще він приживається на зволоженому важкому субстраті.

Клеома

Ця химерна культура цвіте з червня по вересень і володіє незвичайним ароматом. Вона невимоглива до хімічного складу грунту, але віддає перевагу рясному зволоженню.

Ділянка, де висаджена квітка, повинна бути захищена від холодних протягів.

Щоб клеома добре виглядала, перед посадкою під неї потрібно внести 2 столові ложки квіткового добрива. Можна використовувати і органіку, наприклад перепрілий компост.

Живучка

Дачники часто вирощують декоративно-листяні види живучки. Вона не вимагає особливих умов і буде рости навіть на мізерно-піщаному грунті або на суглинку.

Головне, щоб грунт був досить зволожений.

Живучку (аюгу) садять в рокарії і альпінаріях. Ділянка може бути затіненою, підійде пристовбурна ділянка біля плодового дерева. Рослини не завадять один одному розвиватися.

Анаціклус

Цю культуру нескладно виростити в саду. Коренева система утворює розетку і стелиться по кам’янистому або дуже сухому грунту.

Можна посадити анаціклус на сонячному схилі або в мереживній тіні дерев.

Дренаж для рослини необхідний. Він вбереже коріння від зайвої вологи. Поливають тільки молоді кущі анаціклуса. Грунт підійде піщаний. Навіть на ньому квітка, схожа на ромашку, стрімко розростається.

Волошка багаторічна

Крім класичної блакитної, на дачі можна посадити рожеву, гірську, східну і крупноголову. Квіти виростуть на будь-якому грунті, якщо місце буде добре освітленим.

Підготовку грунту при посадці не проводять.

Насіння висівають восени, а навесні воно прокльовується і починає активно рости. Майже всі види прекрасно розмножуються самосівом.

Материнка звичайна

Цю культуру часто вирощують для використання в кулінарії, тому склад грунту для неї все ж важливий. На родючому субстраті листя накопичують більшу кількість корисних речовин, але для прикраси саду материнку можна посадити і на бідному грунті.

Бажано, щоб місце було сонячним. Так рослини не будуть витягуватися. Місце посадки потрібно зволожувати, іноді в грунт вноситься компост або інша органіка.

Читайте також:Найгірші квіти для дачі: ТОП-5 рослин, які краще не садити на присадибній ділянці


Не пропустіть